Jaké zázračné účinky má jablečný ocet pro naše zdraví?

Slyšeli jste už o dietě z jablečného octa? Jde o dietu, kdy je vždy před jídlem třeba sníst lžíci jablečného octa, ať už zředěného s vodou nebo jinými způsoby. Mnoho žen potvrdilo, že již za velmi krátkou dobu se jim podařilo zhubnout i 10 kg! Efekt údajně vydržel i po tom, jak s dietou přestali. Tento poznatek je pouze jedním z jeho skvělých účinků – ty další jsou uvedeny v článku.

Zdraví

Když vás bude příště bolet v krku, vyzkoušejte například medicínu v podobě jablečného octa. Smíchejte spolu ¼ šálku octa a ¼ šálku teplé vody a několikrát denně kloktejte. I plynatost nebo zácpu vyřešíte velmi jednoduše a účinně tím, že před každým jídlem užijete za jednu lžíci této vzácné tekutiny. Totéž platí i při pálení žáhy. Ocet je všelék. Pokud vás trápí akné, namočte kosmetický tampon do roztoku octa a vody, přetřete si obličej a o 10 minut opláchněte. Jablečný ocet pomáhá i při rýmě nebo bolestech svalů – opět velmi jednoduchá a zapamatovatelná rada – lžíce octa před jídlem. Chuť a vůně není moc vábná, ale zato účinky jsou osvědčené. Na žaludeční problémy je ideální nápoj z octa, ze zázvoru, teplé vody, citronu a medu.

Kožní plísně? I zde je řešení! Přiložte obklad, jak jinak – z jablečného octa. I kvasinkové infekce nás dokáží někdy řádně potrápit a zejména v létě. Proto vyzkoušejte koupel s přidáním dvou šálků tohoto zázraku z přírody. Poseďte 20 minut a uvidíte, jak se vám uleví. Pravidelným užíváním jablečného octa například s medem si usnadní život i alergici. Nebo vás trápí otoky nohou? Co myslíte? Co je na to vhodné?

Krása

Při problémech s lupy není nic lepšího, než přimíchat šálek jablečného octa do vašeho šamponu. Zapáchající nohy umí potrápit mnoho lidí, pokud však vyzkoušíte tuto lázeň, nebudete litovat: smíchejte spolu 1 a ½ šálku teplé vody, stejné množství jedlé sody a 4 šálky octa. Čištění pleti, spálení sluncem, špatný dech, bělení zubů, kožní bradavice, popáleniny, modřiny, ale také jako voda po holení, deodorant či detoxikační nástroj. Jednoduchý způsob – přiložit a nechat působit. Následně opláchněte.

Domácnost

Jablečný ocet je univerzální čistič pro vaši domácnost. Zmizí všechny skvrny, nečistoty a mastnota. Všechno se bude třpytit čistotou. Zároveň je to perfektní osvěžovač vzduchu, abychom byli přesní, tak zbavuje vzduch zápachů, eliminuje je. Rozprašovačem ho pouze nastříkejte do místnosti a hotovo. Když ho zamícháte s vodou, solí, jarem a citrónovou šťávou, tak máte skvělý postřik na plevel ve vaší zahradě. Hmm, co říkáte?