Jaké jsou mýty o nákupu auta z bazaru?

Nákup auta je zpravidla velká investice, při níž se počítá každá ušetřená koruna. Tisíce lidí stojí každoročně před volbou koupě bazarového nebo nového auta. Proč byste měli o nákupu auta z druhé ruky vůbec uvažovat?
Podívejte se s námi na nejčastější mýty, které při nákupu auta z bazaru vznikají a na to, jak je to ve skutečnosti. Poradíme, zda se opravdu vyplatí kupovat ojetá auta z bazaru a jak vlastně postupovat. Na co si dávat pozor.1. “Většina bazarových aut má nějakou skrytou poruchu.”

Kvalita a reputace prodávajícího jsou alfou a omegou. Pokud auto kupujete z ověřeného bazaru, poskytuje vám to jistou záruku kvality a do jisté míry i jistotu, že na autě nenajdete žádné skryté závady. Auta, která najdete v bazaru, jsou před prodejem pečlivě prověřená a kontrolovaná, aby se možnost poruchy snížila na minimum. Dejte si proto záležet na tom, kde se rozhodnete koupit nové auto.

2. “Investovat do bazarového auta se nevyplatí, protože dlouho nevydrží.”

Nákup ojetého vozidla se zárukou už není raritou. Pokud jste již koupili auto, které zkontroloval mechanik, nejjistější cestou je pravidelná údržba. Stále se ale může stát, že se něco pokazí. Dnes již není problém najít autobazary, které nabízejí i servis vozidel. Opět platí pravidlo, že kdo se hodně ptá, hodně se dozví. Zeptejte se svého prodejce na pozáruční servis.

3. “U použitého auta se nemohu spolehnout na to, že je 100% bezpečné.”

Rok co rok se bezpečnost umísťuje mezi top prioritami, které jsou pro lidi při koupi auta klíčové. V posledních letech automobilky posouvají hranice bezpečnosti na nové úrovně. Tyto bezpečnostní prvky jsou navrženy tak, aby vydržely déle, než jen pár let. Přesto je velmi důležité, abyste se vy sami v autě cítili bezpečně.4. “Pokud mám nějaký problém, neexistuje žádná podpora.”

V minulosti pochybní prodejci ojetých vozidel vydělávali na tom, že prodali téměř šrot, aniž poskytovali jakékoliv záruky.
To už v dnešním konkurenčním prostředí není možné a většina prodejců se řídí heslem: “Šťastní zákazníci jsou dobří zákazníci,” a pokud se něco pokazí, podají vám pomocnou ruku. Navíc mnohé z aut, které najdete v inzerátech nebo bazarech, jsou ještě v záruce.

5. “Rozdíl cen oproti novým autům není tak velký.”

Je pravda, že prodejci aut se snaží dosáhnout zisku – konec konců, je to obchod. Při srovnání cen nových a ojetých aut ale často zjistíte, že z ekonomického hlediska se nákup ojetého vozu vyplatí. Ať už hledáte levné nebo luxusní auto, často zaplatíte velmi rozumný peníz za hodně muziky.

Jedním z mýtů při prodeji nebo koupi ojetých aut je, že prodejci nemají kapacitu na to, aby se vám osobně věnovali naplno. Pokud se rozhodnete pro nákup auta z bazaru, dbejte na to, abyste byli pro prodejce prioritou. Jde o vaše peníze a zasloužíte si jen tu nejlepší péči.