Jak upéct svému miláčkovi psí cukrovinky?

Naše stoly jsou někdy plné nejrůznějších sladkých dobrot, které pochopitelně lákají i naše psí miláčky. Samozřejmě, klasickými sladkostmi bychom psovi jen ublížili. Aby nepřišli psi zkrátka, můžete jim upéct speciální cukroví – psí cukrovinky určené pouze jim. Na internetu nebo ve speciálním časopise najdete celou řadu inspirativních receptů na psí cukrovinky.

Psí cukrovinky a sušenky číslo 1

Jaterní nebo lososové sušenky připravené z kuřecích jater nebo lososa, pár stroužků česneku, vejce a trochu ovesných vloček. Vše smícháte a upečete dozlatova a po vychladnutí nakrájíte na malé kousky.

Sušenky číslo 2

Mrkvovo – semínkové sušenky zhotovíte z nakrájené mrkve, špaldové mouky, jednoho vajíčka, lžíce medu, slunečnicových a lněných semínek a trochy mléka. Ze zhotovené směsi vykrajujete lžičkou placky a upečete.
Sušenky číslo 3

Tuňákové sušenky jsou z kukuřičné mouky, ovesných vloček, sušeného česneku, tuňáka ve vlastní šťávě a trochy vody. Poměr jednotlivých ingrediencí si můžete určit sami. Vznikne tuhá směs, ze které uděláte placku a vykrajujete kolečka nebo kostky a potom upečete.

Tyčinky

Masovo-těstovinové tyčinky připravíte z uvařených těstovin, mletého masa, sýru eidam a majoránky na ochucení. Vytvoříte směs, kterou upečete a nakrájíte na tyčinky.

Zpestření jídelníčku

Všechny výše uvedené výtvory můžete bez problémů skladovat v ledničce a podávat vašemu pejskovi jako zpestření jeho běžné stravy.

Masové kuličky

Možná že nejlepší lahůdkou pro psy budou nepečené masové kuličky. Připravíte je z libového hovězího nebo telecího masa, másla a žloutku.

Maso uvaříte a rozemelte. Hmotu smícháte s vařeným žloutkem a máslem a vytvoříte z masy malé kuličky, které jsou vhodné i pro malá štěňata.

Nezapomínejte na pohyb!

Upečte psí cukrovinky, ale nezapomínejte na zásadu, která platí i pro nás lidi. Psi byste neměli překrmovat, ale spíše jim dopřát co nejvíce pohybu v přírodě. Prospěje to určitě nejen jim, ale i vaší kondici.