Jak si připravit nápoj na hubnutí?

Už dlouho bojujete se svou váhou a nevíte, jak dál? My vám přinášíme rady, jak si připravit nápoj na hubnutí. Pokud chcete zhubnout, jistě víte, že není vhodné pít slazené a perlivé nápoje. Vhodnou volbou je čistá voda, zelené, bylinkové a ovocné čaje. Do vody však můžete přidat další ingredience a podpořit a urychlit tak hubnutí. Jaké to jsou? Přečtěte si následující článek, kde se dozvíte, jak si připravit “zázračný” nápoj na hubnutí.
Proč pít nápoj na hubnutí?

Denně bychom měli vypít přibližně 2 litry vody. Tento údaj je opravdu pouze orientační. Množství tekutin, které byste měli přijmout, se odvíjí od různých faktorů, jako jsou například: věk, pohlaví, hmotnost, zdravotní stav a jiné.

Připravte si do skleněného džbánu či jiné nádoby nápoj na hubnutí a průběžně si z něj nalévejte, zlepšíte tak svůj pitný režim a ještě podpoříte hubnutí.

Jaké ingredience přidat

Do vody můžete přidat čerstvé bylinky – například mátu či meduňku, obě podporují trávení, máta navíc snižuje chuť k jídlu. Do nápoje přidejte také čerstvý strouhaný nebo na jemno nakrájený zázvor (ten potlačuje chuť k jídlu, pomáhá zrychlovat metabolismus a čistit organismus) nebo čerstvé lístky ženšenu.

S hubnutím pomůže také okurka či vodní meloun, tyto druhy zeleniny se hodí na doplnění vody a obsahují malé množství kalorií.

Ovoce

K ochucení a také pro dodání dalších potřebných cenných látek přidejte i ovoce. Citron napomůže rychlejšímu spalování tuků a posiluje obranyschopnost organismu. Grep snižuje chuť na sladké a pomáhá spalovat tuky.

Mandarinka podporuje metabolismus a tím i hubnutí. Pomelo zase odvádí přebytečnou vodu a dodává potřebné vitamíny.
Pomeranč podporuje metabolismus a spalování tuků. Kromě citrusů můžete použít ananas, mango, kiwi, jahody, maliny, borůvky a mnoho dalších druhů ovoce.

Jak nápoj na hubnutí připravit a namixovat

Jednoduše omyjte a nakrájejte ingredience a zalijte je vodou. Pak je nechte přes noc v lednici vyluhovat.

Nakrájejte například 1/2 salátové okurky a 1 citron na plátky, přidejte zhruba centimetrový kousek nastrouhaného zázvoru, asi 5 nakrájených lístků máty či meduňky a vše zalijte 1,5 litrem čisté vody.

Tip

Další vhodnou kombinací může být například meloun s limetkou a mátou, hruška s meduňkou, jahody s okurkou a mátou, apod. Fantazii se meze nekladou, každý den si můžete připravit jinou originální kombinaci.