3 nápoje na hubnutí, které jsou účinnější než citronová voda

Začít den sklenicí citrónové vody se stalo jakýmsi rituálem pro lidi, kteří se snaží zhubnout. Je třeba si však uvědomit, že vám voda nepomůže zázračně shodit. Ve skutečnosti, žádný nápoj na hubnutí vám sám o sobě pomoci nedokáže. A už vůbec ne dietní soda. Existuje však několik nápojů, které vám spolu se zdravým životním stylem pomohou podpořit vaši snahu zhubnout.

Zde jsou tři nápoje na hubnutí, které můžete začít chlípné.




Káva jako nápoj na hubnutí

Klidně ji nazvěte perfektní energetický nápoj. Podle výzkumů, pokud si před cvičením vypijete dvě až tři šálky kávy, dokážete cvičit déle a tvrději, než kdybyste šli do tělocvičny bez kofeinu. To znamená, že spálíte více kalorií. Podle jedné studie prokázaly cvičící udělat o 20 procent více cviků leg press, jestliže byly posílení kávou. Pozor, je třeba ji však pít černou, protože smetana a cukr vám velmi rychle vynulují výhody delšího tréninku poháněného kávou. Viz také hubnutí a kofein .

Voda jako nápoj na hubnutí

Vyměňte citrón hrst ledu. Studené nápoje nutí vaše tělo vydávat více energie na udržení preferované, běžné tělesné teploty (kolem 36 ° C). Znamená to dostat do sebe 7 deci ledové vody denně. Toto pomůže vašemu tělu spálit až 100 kalorií navíc. Dělejte tak denně a můžete shodit až 4,5 kg v průběhu roku.




Zelený čaj jako nápoj na hubnutí

Nejen, že je zelený čaj úchvatný kvůli nulovému obsahu kalorií, dokáže také urychlit spalování tuků a hubnutí. V rámci jedné studie pili účastníci čtyři šálky zeleného čaje denně po dobu dvou měsíců. Za tuto dobu zhubli o dalších 2,5 kg navíc oproti skupině sledovaných osob, která pila pouze čistou vodu. Podle dalšího výzkumu lidé, kteří pravidelně pijí zelený čaj, váží méně, mají užší pás a využívají zdravotní benefity zeleného čaje. Vědci předpokládají, že za tímto účinkem je kombinace katechinových antioxidantů a kofeinu. Viz také hubnutí a zelený čaj .

Vhodný je čerstvý, horký čaj bez jakéhokoliv přídavku. Lahvové čaje kupované v obchodech mají obvykle méně antioxidantů a obsahují přidaný cukr. Vyhýbejte se i neregulovaným výživovým doplňkem s obsahem zeleného čaje. Jsou častou příčinou poškození jater a mohou obsahovat nebezpečné dávky sloučenin izolovaných z čaje.