Jak účinně zhubnout díky nutričním poradcům?

Těhotenství je jedno z nejkrásnějších období života ženy. Je zcela normální a přirozené, že si těchto zázračných 9 měsíců chce každá budoucí maminka užít co nejvíce a naplno. Patří k tomu i vyhýbání se stresovým situacím, vychutnávání si intimních chvil se svým bříškem a větší volnost ve stravování. Takto by to i mělo být. Následovat striktních omezení jídelníčku by bylo během těhotenství jen velmi obtížné. Diety v tomto období jsou navíc přímo nežádoucí.

Každé tělo reaguje jinak

Naštěstí už si i v našich končinách stále více lidí uvědomuje to, co je v západních zemích dlouhá léta samozřejmostí: když něco nevyřešíme sami, pomohou nám odborníci na danou oblast. Obrovské množství článků na internetu tvrdí, že ví, která dieta na hubnutí je ta nejefektivnější. Nezapomínejte však na to, že nejsme všichni stejní.

Některé maminky nemají žádný problém se shazováním kil po porodu, jiné zoufale hledají nové metody hubnutí, z nichž ani jedna není ta pravá, stoprocentní. Ne náhodou se říká, že nejúčinnějším řešením může být jen individuální plán.Ten bývá sestaven podle osobitých vlastností konkrétního organismu, přičemž by proces změny životního stylu měl sledovat a průběžně vyhodnocovat nutriční poradce.

V čem spočívá síla nutričních poradců?

Pokud například nevíte, jak zhubnout z břicha a boků, neměli byste se zaměřovat pouze na tréninková videa těchto problémových partií. Problém vyžaduje komplexní řešení. Odborníci na hubnutí například dokáží pomocí speciálního přístroje změřit složení vašeho těla. Před vytvořením plánu hubnutí však považují za nezbytnou i osobní konzultaci jako součást diagnostiky. Ta je určena podle následujících faktorů:

  • denní potřeba kalorií
  • množství tuků mezi orgány
  • množství vody v těle
  • složení těla (tuky, svaly, kosti)
  • subjektivní věk těla

K těmto bodům ještě přidejte i odborné znalosti a zkušenosti nutričního poradce. Vidíte tedy, že hubnutí po porodu ovlivňuje mnoho různých věcí, a to zejména vlastnosti vašeho těla. Ty mohou být velmi často i skryté. Znamená to, že “pouhým okem” je neuvidíte.

Nekompromisnost není motivace

Vaše vůle je při hubnutí klíčová. Neměli byste být ale ke svému tělu nekompromisní, protože takový přístup mnohdy vyústí do mentální únavy. Odtud je k úplné ztrátě motivace pouze malinký krůček. Kromě toho, nezapomínejte ani na to, že nadbytečná kila jsou následkem období, během kterého měly důležitou roli a význam.

Budete to mít trošku snazší tehdy, pokud se budete řídit podle individuálního plánu na hubnutí vytvořeným odborníkem. Nutriční poradce se totiž nezaměřuje pouze na tělesné faktory. Během konzultací vám poradí i ohledně motivace a postoji k dietě. A řekněme si to upřímně: vždy je snazší následovat nějaký cíl tak, pokud víte, že kráčíte po správné cestě a na výsledek nečekáte marně.