Proč je detoxikace tak důležitá, a jak na ni jít správně

Pro mnohé je slovo detox jen jedno ze slov, které jsou v dnešní době v módě – ne prostředkem k získání zdraví. Jiní považují detoxikaci za formu hladovky. Nic nemůže být dále od pravdy – obzvláště pokud to děláte správně.

Žijeme ve světě plném s chemikálií. Jsou v naší vodě, v našem vzduchu a téměř ve všem, čeho se dotkneme. Příliš mnoho z nás se koupi aa myje výrobky protkanými chemikáliemi a používá produkty plné chemikálií na holení, navonění se, zjemnění pokožky, k léčbě skvrn a dalších nedokonalostí. Naše kůže absorbuje tyto chemikálie každý den.

Jsme vystaveni parazitům, které se usadí v našem těle z potravin, které jíme az našeho okolí. Naše těla jsou plné rtuti, olova a dalších těžkých kovů.

Všechny tyto cizí materiály jsou zátěž pro naše tělo av rozporu s optimálním zdravím. Účelem detoxikace je očistit tělo od těchto cizích látek, spolu s nahromaděným odpadem, aby se optimalizovaly zdravé tělesné funkce a léčení těla.

Jsme naučení považovat mozek za střed našeho vesmíru. Přesnější by bylo přenechat toto čestné místo našim střevům. Pokud střeva nefungují dobře, nepřijímáme vitamíny, minerály, tuky, sacharidy nebo bílkoviny. Cílem detoxikace zaměřené na červa je vyčistit střeva jako první a pokračovat s čištěním zásobníků (tukových zásob), orgánů, krve a lymfy.

Čištění střev spočívá ve vyloučení nečistot a dodání tělu výživy, která trávicí systém příliš nenamáhá. Zároveň chceme naplnit naše střeva prebiotiky, probiotiky a snadno stravitelnými potravinami. To je důvod, proč od vás detoxikační plány vyžadují, abyste během detoxu eliminovali živočišné bílkoviny (nebo většinu živočišných bílkovin). Jsou těžko stravitelné.

Pryč se špatným, dovnitř s dobrým

Pro optimální detox chceme zajistit, aby naše tělo nebylo během tohoto procesu přetížené nebo zatížené. To znamená zaměřit se na lehce stravitelné jídlo a pití velkého množství čisté vody.

Výborné pomocné formule na čištění střevního traktu odstraní z těla starý odpad spolu s parazity a jinými látkami.

Smoothies, vyrobené ze zeleniny a prášků s vysokou nutriční kvalitou jsou vynikajícím prostředkem na dodání živin tělu a zároveň umožní trávicímu traktu odpočinout si.

Prebiotické potraviny (syrová, organická zelenina!) Pomáhají dobrým bakteriím ve střevech vzkvétat, zatímco probiotika také pomáhají zvýšit jejich počet.

Jak pomoci vašemu tělu úspěšně detoxifikovat

Mnoho toxinů je uloženo v tuku. Jako jsou uvolněné do krevního oběhu, naše těla se vyrovnávají s novou zátěží. Proto musíme dát tělu hodně tekutin, aby se mohlo těchto toxinů zbavit. Pití pramenité vody s citronovou šťávou, brusinkového džusu, a prášku z kajenského pepře je vynikající doplněk k vaší očistě.

Teplá a studená vodoléčba prokrví všechny tkáně. Tato jednoduchá, léty ověřená terapie je obrovská podpora těla při detoxikaci. A v neposlední řadě musíme dostat lymfu do pohybu a vyčistit ji. Pohyb je nutností, ale neměli byste to s ním během detoxifikace přehánět a měli byste ho omezit na procházky a rebounding – skákání na malé trampolíně. Obojí pomůže rozhýbat vaši lymfu. Lymfatická masáž také pomůže.

Doporučuje se detoxikovat minimálně dvakrát ročně. Ať se už se rozhodnete pro 3-denní očistu, nebo se do toho vrhnete a budete detoxikovat 2 týdny, vaše tělo vám bude vděčné.