Ořechy k hubnutí

A je to venku, hubnutí už není takový tvrdý oříšek. Pomohou nám při tom ořechy … Počet výzkumů, které vyzdvihují roli ořechu při kontrole hmotnosti, prevenci nemocí srdce a snižování úmrtnosti z různých příčin, narůstá. Navíc, většina ořechů je dobrým zdrojem vlákniny, draslíku, zinku a železa. Takže, který z ořechů je nejlepší? Záleží na tom, jaké ořechy preferujete vy a také, čeho se týkají vaše zdravotní problémy. Zde jsou některé informace, které vám pomohou při výběru.
Hubnutí nebo udržení hmotnosti. Pro vás by mohly být vhodné mandle. Vhodná trojkombinace bílkovin, vláknin a tuku navodí pocit sytosti. Přidejte si mandle k snídaňovým cereáliím nebo jogurtu, případně jimi posypte salát, který si dáte přes den.

Nárůst hmotnosti. Hledáte zdravý způsob jak přibrat? Pekanové a makadamové ořechy obsahují nejvíce kalorií. Většina těchto kalorií pochází z velkého množství zdravého, mono-nenasycených tuků, který tyto ořechy obsahují.

Palivo pro atlety. Kešu ořechy mají mnohem více uhlohydrátů a železa než jiné druhy ořechů. Jsou vhodnými zdroji bílkovin a zinku, což jsou klíčové živiny potřebné pro růst a obnovu buněk. Přibalte si je do tašky s věcmi na trénink.

Kontrola krevního tlaku. Sodík, vápník, draslík a magnézium jsou hlavními hráči při kontrole krevního tlaku. Pistácie a para ořechy jsou vydatnými zdroji těchto živin. Udělejte si ovocně-ořechový salát.

Těhotenství. Dejte si za hrst ořechů, pokud pociťujete nevolnost nebo nabudete příliš rychle pocit sytosti. Jsou obrovským zdrojem kalorií a důležitou živinou pro vyvíjející se miminko. Z ořechů obsahují právě lískové oříšky nejvíce kyseliny listové. Zásobují nás i železem a zinkem.
Zdravé stárnutí. Probíhající výzkumy omega-3 mastných kyselin a jejich úkoly pro zdravý mozek a srdce by měly být dostatečným signálem, abyste ořechy nezanedbávali. Hlavně vlašské ořechy obsahují vysoké množství poly-nenasycených tuků. Tak jako většina ořechů, i vlašské ořechy lze označit za víceúčelové či všestranné. Lze je přidat k cereáliím, do másla, použít jako kůrku nebo drobenku na maso, ryby, do rizota nebo k zelenině.

Objem živin, který získáte již z malého množství ořechů je ohromující. A přitom je tak jednoduché, zařadit tento zdroj živin do vašeho jídelníčku. Jednoduše přibalte sáček ořechů do vaší kabelky, aktovky či batohu. Pozor si musíte dávat jedině na velikost porce.