Jak rozjet své podnikání úspěšně?

Mít vlastní podnik a vést ho je snem mnoha mladých ambiciózních lidí. Podnikání však není procházka růžovou zahradou a častokrát si to mnozí lidé rozmyslí, protože je odrazuje množství byrokracie a běhání z jednoho úřadu na druhý. Jak ale úspěšně rozjet své podnikání?
Živnost nebo s.r.o.?

Než začnete cokoliv vyřizovat, zvažte, zda je pro vás lepší živnost nebo s.r.o.. Právě na tom bude záležet celý proces zakládání firmy. Každé jedno má své výhody, ale i nevýhody, proto je těžké říct, které je lepší. Například založení životnosti trvá jen pár dní, říká se, že 2-4 dny. Výhodou s.r.o. společností je ale to, že společníci firmy neručí celým majetkem, jako je to v případě živností. Vyberte si to, co je pro vás lepší a výhodnější.

Vyberte si sídlo společnosti

Když už budete vědět, že si vyberete s.r.o., při zápisu do OR bude třeba uvést i sídlo firmy. Změna sídla společnosti se dá zrealizovat kdykoliv, ale doporučujeme najít si dobré sídlo firmy hned na začátku. Takto se vyhnete zbytečným problémům.

Jako začínající podnikatel však potřebujete reprezentativní sídlo firmy, které si zákazníci zapamatují a vám přinese prestiž. Přece jen sídlit v lukrativní čtvrti měst přináší podnikatelům jen samá pozitiva. Vyberte si proto spíše virtuální sídlo v Bratislavě, kde bude sídlit vaše firma, ale vy se na této adrese nebudete reálně nacházet. Úkolem těchto virtuálních sídel je zviditelnit podnikání, přinést prestiž a snížit výdaje na zajištění chodu kancelářských prostor.
Vlastní web stránka

Abyste se však mohli prezentovat na internetu, potřebujete vlastní firemní web. Tvorbě nových webových stránek se věnují spousty agentur, proto stačí, když jednu z nich s bohatými zkušenostmi oslovíte a oni vám na základě vašich požadavků vytvoří vaši novou webovou stránku.

Je třeba se zaměřit především na poutavý webdesign a kvalitní obsah. Samozřejmě, i portfolio produktů je také velmi důležité.