Jak je důležité zbavit se závislosti na cukru?

Že jste už něco takového zaslechli? Něco na tom asi bude! A ne jen tak něco, ale je toho opravdu hodně. Rafinovaný cukr v podobě bonbónů, čokolád, slazených nápojů a chutných koláčků jednou za čas sice neškodí, ale pokud ho vyžadujeme denně, znamená to, že jsme na něm závislí a hrozí nám různé zdravotní potíže.

Je jako droga

Cukr je droga, prohlašují nejen odborníci na výživu, ale i lékaři. Působí návykově a když se jednou rozhodneme pro zdravější život, měli bychom ho ze svého jídelníčku vysadit. Řeč je hlavně o rafinovaném cukru, protože ten, který se nachází v ovoci, je pro naše tělo prospěšný. Tato cesta určitě nebude snadná, avšak na jejím konci najdete to, co jste již dlouhá léta hledali – začnete se mít rádi a budete vést plnohodnotný, zdravý život. První dny bez sladkostí budou sice obtížné, protože všechno na vás bude mrkat a hlásit se k vám, ale buďte silní a věřte, že pokud to zvládli jiní, tak ani vy nejste žádná výjimka.

Můžete dokonce pociťovat abstinenční příznaky, jakými jsou deprese, pocity nervozity a sklíčenosti, ale ty za krátkou dobu pominou a každé další odřeknutí si bude lehčí a snadnější.

Co se stane, když přestanete konzumovat cukr?

Doslova omládnete! Kvalita vaší pleti a celé pokožky se zlepší! Bude vypadat mladě, svěže a velmi zdravě. Cukr v našem těle způsobuje různé záněty. Mimo jiné se nabaluje na naše vnitřní orgány, cévy a na naše srdce. Způsobuje různé kardiovaskulární potíže, cukrovku, akné, nadváhu a obezitu a dalo by se ještě pokračovat. Sami vidíme, že více škodí než slouží, ale přesto ho snad všichni milujeme.

Mylně se domníváme, že nás zásobuje energií, avšak opak je pravdou. Z cukru můžeme být ještě více unavení. Co naše tělo nespotřebuje, uloží si jako zásobu “na horší časy” a potom pouze nevěřícně kroutíme hlavou, když se postavíme po delším čase na váhu.