Jak detoxikovat své tělo – 15 jednoduchých způsobů

Občas někde čtete nebo slyšíte někoho říkat, že tělo nepotřebuje detoxikovat. To je otřesné prohlášení, protože tělo nemůže žít bez účinné a efektivní detoxikace, ke které musí dojít v plicích, játrech, kůži, střevech, ledvinách, lymfatickém systému a dalších částech těla každou minutu každého dne.

Naše těla jsou překvapivě dobré v detoxikaci, ale tyto procesy mohou být snadno narušeny, vzhledem k množství toxinů, kterým jsme vystaveni v ovzduší, vodě, potravinách, farmacii a volně prodejných lécích a mnoha dalších zdrojích.

Tyto detoxikační procesy také závisí na mnoha kritických živiny (to, které se dozvíte níže). Naštěstí existuje mnoho jednoduchých věcí, kterými můžete pomoci vašemu tělu eliminovat škodlivé toxiny. Zde je 15 způsobů, jak snadno detoxikovat své tělo:

 1. Jezte organické jablka bohaté na pektin. Pektin se váže na toxiny ve střevech a pomáhá je vyloučit ven z těla.
 2. Každý den pijte čerstvě připravené zeleninové šťávy. Stačí jen jednoduše hodit do mixéru pár hrstí listové zeleniny pár mražených jahod a vodu.
 3. Každé ráno vypijte velkou sklenici filtrované vody se šťávou z jednoho čerstvého citronu. Citrony obsahují více než 20 sloučenin, které mají protirakovinné účinky.
 4. Každý den jezte borůvky. Jsou bohaté na antokyany, které snižují zánět v těle a mozku, jakož i přispívají ke snížení alergie a nadváhy.
 5. Nezapomeňte dýchat. Kyslík zabíjí bakterie, viry, a pomáhá nám cítit se více čile. Dýchejte zhluboka, tak často jak je to možné.
 6. Snězte alespoň půl šálku luštěnin denně. Pokud u vás způsobují plynatost, zvyšujte jejich množství pomalu a přidejte trávicí enzym celuláza (rozkládá vlákninu ve fazolích). Vláknina ve fazolích pomáhá střevům správně vylučovat toxiny.
 7. Najděte na každém dni něco pozitivní. Umievajte se a smějte. Kladný postoj k životu snižuje počet stresových chemických látek v těle. A jak říká pořekadlo, “smích je nejlepší lék.”
 8. Každý den užívejte kurkumu (jedna čajová lžička na malý sklenici vody), přidanou do polévek, dušeného masa, nebo ve formě kapslí. Kurkuma obsahuje fytonutrient kurkumin, který je jednou z nejúčinnějších látek na ochranu a léčbu jater. Játra je z velké části zodpovědná za detoxifikaci.
 9. Jezte více syrového ovoce a zeleniny. Obsahují enzymy, které napomáhají trávení a zlepšují vstřebávání živin. Na efektivní detoxifikaci je zapotřebí mnoho živin jako například: beta-karoten, kyselina listová, niacin, kyselina pantotenová, riboflavin, thiamin, vitaminu B12, pyridoxin, vitamin C, vitamin E, vápník, měď, germanium, železo, hořčík, mangan, molybden , selen, síra a zinek.
 10. Vyměňte chemické čisticí prostředky za ty přírodní. Chemické čisticí prostředky obsahují toxinů jako jsou formaldehyd, chlor, ropné produkty, čpavek, perchlorethylen ( “PERC”), a mnoho dalších škodlivých chemických látek, které výzkumníci spojují s rakovinou, onemocněním kůže, astmatem a dalšími vážnými nemocemi. Soda, ocet, nebo pomerančový olej fungují skvěle. Žádný chemický čisticí prostředek neodstraňuje skvrny tak dobře, jako pomerančový olej.
 11. Každý den snězte alespoň tři z nejlepších detoxikačních potravin. Patří mezi ně: brokolice, česnek, špenát, zelí, kapusta, borůvky, a zázvor.
 12. Pijte hodně čisté vody, abyste tak pomohli vyplavit toxiny z těla. Téměř každý proces ve vašem těle závisí na správné hydrataci.
 13. Pomozte odstranit toxiny ve vašich střevech pomocí šťávy z aloe vera šťáva (asi čtvrt šálku), nebo vypijte několik šálků čaje z kůry jilmu plavého, kořene ibišku, nebo kořene rebarbory ​​(asi jednu kávovou lžičku sušených bylin na šálek vody).
 14. Užívejte probiotický doplněk výživy s obsahem živých kultur na lačný žaludek každý den (ráno nebo večer). Prospěšné bakterie zabíjí škodlivé bakterie a kvasinky a pomáhají léčit sliznici střev.
 15. Proveďte alespoň 30 minut intenzivní fyzické aktivity denně. Pocení je jedním z nejlepších způsobů, jak z těla odstranit škodlivé toxiny, včetně těžkých kovů.