Jak děti vnímají emoce a neshody rodičů?

Mnohdy slyšíme dobře známou větu – vy se chcete rozvést, vždyť máte malé děti, myslete na ně! Někdy je však rozvod rodičů jediné a nejsprávnější řešení, jaké mohou udělat. Právě kvůli dětem je nejlepší přemýšlet způsobem, aby byl každý spokojený. Děti jsou totiž jako takové malé “vysavače” emocí.

Spokojené rodiče = šťastné děti

Velmi jednoduchá a pravdivá rovnice. Rodiče a děti jsou na sebe bioenergeticky napojení během celého života. Jsou to jakoby neviditelné nitě, které mají nekonečný dosah. Víte, kdy je vaše ratolest šťastná a kdy zarmoucená, dokonce velmi rychle zaznamenáte, když visí ve vzduchu choroba. Tak jako vy, tak i vaše děti vidí, že s vámi něco není v pořádku. Oni vědí, když máte problém. Jakmile ho zpozorují, změny postihnou i je. Například, pokud máte zrovna stresové období a nevíte co dřív – obvykle jako naschvál – onemocní. Takže, jakoby toho nebylo málo, musíte svou pozornost nasměrovat jinak.

Toto je můj život!

Lidé mají ve zvyku všechno posuzovat a hodnotit. Smutné však je, že na to nemá nikdo právo. Kdo jsme, že to děláme? Chyby nás pouze posouvají vpřed. Nic není negativní, jen někdy se nám něco líbí víc a něco méně. Jisté je, že vše, co prožíváme, jsou pouze zkoušky, kterými si musíme projít, abychom nasbírali zkušenosti a byli opět o něco chytřejší. Stejně to je i v manželstvích. Některé jsou ukázkové a jiné vypadají jako čistá katastrofa. I ten nejšťastnější pár si po letech může říct – tak tohle byl asi omyl.

Neznamená to však, že když se rozvedete, budete horší nebo že se nedejbůh “zhroutí svět”. Nebudete první ani poslední, kteří se zklamali v lásce. Není fér ani vůči sobě ani vůči partnerovi, ale v první řadě ani kvůli dětem setrvávat v tomto trápení. Přestože se před nimi nehádáte, oni vždy přesně vědí, kdy se už mamka s taťkou už nemilují. Jsou ti první “diváci”, kteří to postřehnou a kteří budou mít vůči tomu odpor.

Poslouchejte hlas svého srdce

Proto, pokud jako rodiče cítíte, že vaše děti budou šťastnější, pokud se rozejdete – udělejte to! Ony se nebudou zlobit a ani vám nebudou nic vyčítat. Jednou pochopí, že kde není láska, tam není ani život. Děti potřebují mít své dny plné radosti, hravosti, cítit příjemnou atmosféru a teplo domova. Umíte jim to poskytnout pouze v tom případě, pokud mají doma krásný vzor lásky, tolerance, pomoci a komunikace.