6 věcí, které se musíte vzdát, pokud chcete zhubnout nadobro

Pokud patříte k lidem, kteří se moře s jednou dietou za druhou a hledáte stále novější a novější, která by vám zázračně vaše hubnutí usnadnila … musíme vás zklamat. Abyste zůstali hubená a zdravá, musíte změnit svůj životní styl, poslední trendy dieta vám nepomůže. Ukážeme vám zlozvyky, kterých se musíte vzdát, abyste viděli dlouhotrvající výsledky.
Zakázané potraviny

Každý má své oblíbené jídlo, které není zrovna nejzdravější, ale když ho začnete jíst, nevíte s tím přestat. Pokud ho ale navždy vyřadíte z vašeho nákupního seznamu, akorát tím zvýšíte vaši touhu po něm. Snažte se proto žádné jídlo z vaší diety nevyloučit, protože se tím pro vás stane pouze atraktivnějším. Už jen proto, že je zakázáno. Místo toho si dané jídlo dopřejte samozřejmě s mírou. Protože jen vy sama znáte své zvyky a vůli. Pokud jste si jistá, že na posezení sníte celou krabičku sušenek, pokud ji budete mít ve spíži, tak byste si měli koupit pouze jeden koláček. A když tu svoji dobrotu jíte, jezte ji s rozvahou. Pomalu si vychutnejte chuť, strukturu a vůni, abyste byli skutečně zasycení a uspokojena.

Zanedbávání spánku

Určitě jste již byli ve stavu, že jste měli od únavy kruhy pod očima a zastřený zrak. Pokud jste ale přitom snědli celý croissant, aniž jste o tom věděli, tak si buďte jistá, že váš spánek ovlivňuje i vaše stravovací návyky. Nedostatek spánku je hlavním viníkem, který u vás dokáže rozpoutat návaly hladu. Dobrou zprávou však je, že dopřát si vydatný spánek je velmi výhodné. A když se vyspíte do růžova, odrazí se to ve všech oblastech vašeho života.

Nárazové diétovanie

Na příští víkend vás čeká svatba a víte, že ty tři kila shodíte, pouze pokud budete už od nynějška jíst jen sýr cottage. Nebo, každý u vás v kanceláři zkouší džusový detox, a vy se cítíte jako vyloučena z kolektivu, pokud se tohoto pokusu nezúčastníte. Odolejte tlaku. Striktní diety jsou nezdravé, ale jde také o něco jiného. Studie ukazují, že takové diety vůbec nefungují, pouze zpomalují váš metabolismus a svou hmotnost později znovu naberete. Pokud kvůli dietě hladovíte, tak to jednoznačně není dlouhodobé řešení.
Holdování alkoholu

Opít se a pak si objednat pizzu, může být chování spojováno s životem na vysoké škole. No neznamená to, že to končí, když dosáhnete pětadvacítku. Alkohol snižuje zábrany, což znamená, že zvyšuje bezmyšlenkovité jedení. Abyste se udrželi na uzdě, nepijte na prázdný žaludek, přibrzděte a mějte v lednici nějaké zdravé občerstvení pro případ, že přijdete domů a vaše zábrany vůči jídlu poklesnou.

Vynechávání jídla

Zdá se to být jednoduchá matematika. Pokud vynecháte oběd a sníte normální večeři, tak jste ušetřili stovky kalorií. Ale takto to nefunguje. Váš hladový hormon, grelin, a hormon sytosti, leptin, nejlépe pracují tehdy, pokud se najíte každé čtyři hodiny. Pokud ne, dostanou se z rovnováhy a později to může způsobit přejídání. Pokuste se vaše jídlo plánovat dopředu. Hlavně na ty dny, o kterých víte, že budete velmi zaneprázdněná a jídlo byste mohli snadno vynechat.

Pojídání potravin bez obsahu tuku

Je to pozůstatek z devadesátých let, ale nízkotučný sýr, máslo a koláčky se lze stále nacházejí ve vaší kuchyni. Zapamatujte si, že tuk není špatný. Tuk potřebujeme, abychom se cítili plný a podpořili sytost. Odstranění tuku z jídla způsobí, že naše choutky neuhasí a později se budeme zase jen přejídat. Vybrat si určité potraviny ve verzi bez tuku způsobí pouze to, že si zvolíte potraviny s menším obsahem živin. Odstranění tuku z mléčných výrobků akorát brání vstřebávání důležitých v tuku rozpustných vitaminů (A a D) a vápníku.