11 bizarních triků na hubnutí, které fungují

11 bizarních triků na hubnutí, které fungují

Přičichněte k banánu, jablku či mátě

Možná si budete připadat hloupě, ale funguje to. Zkoušelo to 3000 dobrovolníků v rámci testu, který potvrdil, že čím častěji lidé k něčemu přivoněli, tím méně hladu pociťovali. A tím víc zhubli. Každý v průměru 13 kg. Podle jedné teorie čichání k vůni jídla splete mozek, který si myslí, že už vlastně jedl.

Dejte si větší snídani než večeři

V jedné studii vědci rozdělili zúčastněné obézní ženy do dvou skupin. Jedna skupina konzumovala 700 kalorií na snídani, 500 na oběd a 200 na večeři. Druhá skupina jídla tytéž jídla, kaloricky ale byly rozděleny na 200 kalorií dopoledne a 700 večer. Po třinácti měsících shodila skupina se silnými snídaní 8 kg, zatímco skupina s velkou večeří zhubla jen přibližně 3 kg.

Za každý spam v poště si dejte jedno kolečko

Odteď otevírejte poštu s velkými očekáváními. Za každý spam, tedy nevyžádaný mail či poštu ve schránce, kterou dostanete si dejte jedno kolečko kolem domu, případně proběhněte nahoru dolů po schodech. Můžete tak jedním vrzem spálit 35 až 140 kalorií!

Opásejte se

Měli byste zkusit trik francouzských žen. Mnohé z nich nosí pod šaty kolem pasu ovázanou stuhu, když se vyberou do restaurace na večeři. Takto jsou si vědomy svého břicha, hlavně, pokud začnou s přibývajícím večerem stuhu výrazněji cítit.

Pověste si oproti jídelnímu stolu zrcadlo

Podle jedné studie jídlu před zrcadlem skresali množství jídla, které lidé snědli, až o třetinu. Zdá se, že pokud sám sobě hledíte do očí, připomenete si jednodušší své vnitřní předsevzetí a cíle a nezapomenete, že se snažíte hlavně zhubnout.

Jídlo si vyfoťte

Místo, abyste si každé sousto zapisovali, vyfoťte si jej. Vizuální záznam vám může pomoci omezit příjem. Pokud si uděláte fotku a hned se na ni podíváte, můžete se zastavit a zamyslet ještě předtím, než všechno pojetí. Dokonce i na ctnostný salátu si lze na fotce všimnete tu velkou porci sýra nebo smažených krutónů.

Sáhněte po balených bonbónech

Podle jedné studie lidé snědli o 30% méně sladkostí, pokud je nejdříve museli pečeť byla porušena. Vybalování papíru vyžaduje určitou námahu, možná i proto mlsouni snědí méně bonbónů.

Po večeři si zapalte svíčku s vanilkovou vůní

Tato aroma snižuje chutě na sladké. Skupina 160 dobrovolníků zhubla v průměru 2 kg jen díky tomu, že nosili náplasti s vůní vanilky.

Obklopte se modrou

Rychlá občerstvení mají velmi dobrý důvod k tomu, že v nich nenajdete modré dekorace. Tato barva totiž potlačuje apetit. Odborníci zjistili, že lidé snědli o 33% méně, pokud byly v modré místnosti. Namodralé světlo evidentně způsobí to, že jídlo není natolik lákavé. Takže jezte na modrých talířích, oblečte se při jídle do modrého a používejte modré prostírání. Vyhýbejte se červené, žluté a oranžové. Podle studií právě tyto barvy apetit podporují.

Rozsviťte světla, ztlumte hudbu

Restaurace neztlumil světla pouze proto, aby vytvořily romantickou atmosféru. Dělají to proto, abyste si objednali více jídla. Tlumené světlo tlumí i zábrany vůči jídlu. A naopak, jemná hudba v pozadí ve skutečnosti navádí k pomalému přezouvání, čili jde proti rychlé bezmyšlenkovité konzumaci.

Snězte o tři koušou méně

Případně si dejte o pamlsek méně, zda vypijte o jeden pohár méně džusu. Pokud tak učiníte, můžete ušetřit až 100 kalorií denně. Už jen to je dost na to, abyste přestali přibírat. V opačném případě totiž, aniž by to vůbec tušili, přibere většina lidí ročně jeden kilogram.