Vypadávání vlasů a obnova vlasů u žen

Vzhledem k tomu, že operace na obnovu vlasů je dobrá volba pro téměř 90% plesae muže, ženy si myslí, že budou také dobrými kandidátkami, ale obvykle to není tak. Jen velmi málo žen má typ vypadávání vlasů, které je činí vhodnými kandidáty. Většina žen trpí difúzní ztrátou vlasů, celkové řídnutí ve všech oblastech hlavy, včetně boků a zadní části, což jsou oblasti, které se využívají jako dárcovské místa u mužů. Vlasy na transplantaci do jiných oblastí hlavy se vybírají právě z těchto míst.

U mužů se dárcovské oblasti volají stabilní oblasti, což znamená, že vlasy a folikuly v těchto oblastech nejsou ovlivněny dihydrotestosteron (DHT), který smršťuje folikuly jinde na hlavě. To je situace, u těch s androgenní alopecií, nebo co se běžně nazývá ložiskové vypadávání vlasů.

Při ženském ložiskovém vypadávání vlasů, jsou však tyto dárcovské oblasti obvykle nestabilní. Plešatý stejně jako ostatní oblasti hlavy. Dárcovské oblasti u žen jsou ovlivněny folikuly -ničiacim DHT. To znamená, že pokud jste odstraníte vlasy a příslušné folikuly z těchto dárcovských oblastí u žen a prosadíte je do jiných oblastí, také vypadnou. Každý lékař, který se pokusí transplantovat vlasy z nestabilního dárcovského místa je potenciálně neetický a může se jen snažit získat peníze pacienta.

Další rozdíl mezi mužským a ženským plešatěním je přední vlasová linie. Na rozdíl od mužů, ženy s vypadáváním vlasů mají tendenci udržet si čelní vlasovou linii. Nemusí se bát toho, že potřebují transplantaci vlasů, aby si orámovaly obličej a místo toho se více zajímají o ztrátu objemu navrchu a ze zadu. Transplantace vlasů ale velmi nezvětší objem. Je to jednoduše přesun vlasů z jednoho místa na druhé.
Které ženy jsou vhodnými kandidátkami na transplantaci vlasů?

Podle odborníků je jen velmi malé procento žen kandidátkami na operaci transplantace vlasů. Asi 2% až 5% žen s vypadáváním vlasů taková operace pomůže. Jsou to:

  • Ženy, které trpí vypadáváním vlasů v důsledku mechanické nebo trakční (nehormonální) alopecie
  • Ženy, které měly předchozí kosmetickou nebo plastickou operaci a mají a obavy o ztrátu vlasů kolem jizev.
  • Ženy, které mají zřetelný vzor plešatění, podobný jako mužské plešatění. To zahrnuje ústup vlasů, řídnutí vlasů na temeni, a dárcovskou oblast, která není ovlivněna androgenní alopecií.
  • Ženy, které trpí vypadáváním vlasů v důsledku traumatu, včetně popálenin, jizev z nehod, a poleptání.
  • Ženy s alopecia marginalis, onemocněním, které vypadá velmi podobně jako trakční alopecie.