Jak se zbavit zlozvyků při péči o vlasy?

O vlivu častého žehlení vlasů nebo o fénování horkým vzduchem jste už určitě slyšeli. Kromě těchto věcí si však vlasy poškozujeme jinak, často zcela nevědomky. Zbavte se některých zlozvyků a vaše vlasy se vám odvděčí krásným a zdravějším vzhledem.

Příliš mnoho kosmetiky

Opravdu nepotřebujete všechny ty úžasné vonné přípravky na vlasy, o kterých jste již četli nebo vás zaujaly jen tak v obchodě při hledání vlasové kosmetiky. Polovinu práce udělá kvalitní šampon určený pro váš typ vlasů – vlasy umyje a ošetří pokožku hlavy. Samozřejmostí je kondicionér, a to hlavně u dlouhých vlasů, které je třeba co nejšetrněji rozčesat.

Se zbylými přípravky na vlasy manipulujte opatrně, jinak se vám vlasy budou spíše mastit, začnou působit unavenějším dojmem a celkově se zhorší jejich kvalita. Úplnou pohromou pro vlasy jsou přípravky od různých značek, kdy se jednotlivé složky v složeních navzájem nemusí snášet, což negativně ovlivní kvalitu a zdraví vlasů.

I masky na vlasy mají pravidla používání – není třeba je dávat na vlasy často, postačí pouze jednou za měsíc.

Sušení ručníkem

Pro mnohé ženy je tření si vlasů ručníkem klasikou, protože se ihned eliminuje kapající voda a vlasy jsou spíše přesušené. Ve skutečnosti je to pro vlasy peklo; mokré jsou zranitelnější, náchylnější k poškození takovým třením. Vlasy jen jemně zabalte do ručníku, ten pozvolna vsaje vodu z vlasů, a následně použijte fén s ionizací foukající vlažný vzduch, aby se vlasy nepřehřívaly.

Česání mokrých vlasů vám asi nevymluvíme, alespoň ale používejte kvalitní dřevěný hřeben, který je k mokrým vlasům mnohem šetrnější ve srovnání s běžnými plastovými. Na pročesávání mokrých vlasů používejte vždy nejřidší hřeben, jaký máte.

Náročné účesy

Na závěr ještě musíme zkritizovat i náročné účesy, které by se neměly nosívat každý den. Pod pojmem náročné myslíme takové, které vlasy příliš stahují – pokožka nedýchá a kořínky vlasů se nadměrně napínají. Časté nebo dokonce každodenní nošení takových účesů oslabuje vlasové kořínky.