Jak bojovat s vypadáváním vlasů přírodní cestou?

Stačí, že se projdete bosýma nohama po podlaze ve vašem bytě, a už máte na nohách omotané chomáče vypadaných vlasů. Jsou všude! Na oblečení, v pračce, ve sprše, umyvadle, dokonce je najdete i v záchodové míse, spodním prádle, v horším případě například i v jídle. Jak s tímto mužským i ženským problémem zatočit?

Nejdříve odhalte příčinu

Nemusíte být těsně po porodu, aby se vás vypadávání vlasů týkalo. Často stačí, že náhle zhubnete nebo máte málo železa, a už to jde s vašimi vlasy z kopce. Dejte si však pozor, aby za vaším problémem nestálo něco víc, než jen kojení nebo pokles hmotnosti. Někdy v tom sice má prsty například i dědičnost nebo vliv hormonů, ale mnohem častěji nám vypadávání vlasů naznačuje, že můžeme mít vážné zdravotní problémy, diabetes či poruchy štítné žlázy nevyjímaje. Přestože jste se kdysi mohli chlubit hustou hřívou a svádět ní opačné pohlaví, náhlá ztráta vlasů vás může rozhodit. Neplní totiž pouze funkci estetickou. Jejich úkolem je také chránit pokožku hlavy a krku před poškozením nebo slunečním zářením.

První pomoc: vitamíny a léčivé rostliny

Nejen změna životního stylu a odstranění stresu nám dokáže pomoci v potlačování vypadávání vlasů. Pokud jste se přesvědčili, že za vypadáváním nestojí závažné onemocnění, vyzkoušejte účinnou pomoc vitamínů. B-komplex by určitě neměl chybět v žádné domácí lékárničce. Komplex vitamínů skupiny B účinkuje na množství tělesných procesů a má vliv nejen na kvalitu kůže, vlasů a nehtů, ale také na redukci vypadávání vlasů. Pro nedůvěřivé typy lidí, kteří do sebe neradi házejí umělé vitamíny a tabletky, je tu i řešení přímo z přírody. Stačí se projít i v tom nejmenším obchodě, zajisté v něm natrefíte na starý dobrý kopřivový šampon, který používala ještě naše babička. Je to tak, kořen z kopřivy může ovlivnit hustotu vaší koruny krásy. Důkladnou pozornost při aplikaci věnujte masáži, postaráte se o správné prokrvení pokožky hlavy.

Česnek, zázvor, cibule? Místo vaření je dejte do vlasů

Z bylin se využívá i odvar z rozmarýnu nebo šalvěje. Do pokožky si je vetřete po umytí vlasů. Velkým hitem jsou i česnekové šampony. Možná jste právě pokrčili nosem, ale zkuste si občas na noc potřít pokožku nastrouhaným česnekem, budete mile překvapeni. Stejně dobře působí podobný trik se zázvorem, aloe vera nebo i s cibulí. Pokud si rádi vyrábíte domácí zábaly a šampony, za zmínku stojí například kombinace banánu, žloutku a citrónové šťávy. Které rostliny se osvědčily vám?