Účesy na svadbu

Každá žena už jako malá dívka sní o perfektním svatebním dni! Perfektní šaty a perfektní účes, podtržený perfektním závojem či perfektním diadémem! Pokud je ten váš svatební den již za rohem a zoufale hledáte poslední trendy svatebních účesů, jste na správném místě. Najdete zde komplexní příručku s informacemi o různých typech účesů, svatebních doplňků do vlasů a mnohem, mnohem víc.

Při plánování svatebního účesu nezapomeňte na některé důležité faktory. Mějte na paměti hlavně:

  • strukturu vlasů
  • typ obličeje
  • střih vlasů
  • v jakém ročním období se vydáváte
  • co budete mít oblečené
  • zda vám bude dělat účes profesionál, nebo požádáte o pomoc přátel
Jak si vybrat svatební účes

Účes nevěsty by měl svatební šaty doplňovat, ne s nimi soupeřit. Formálnost vašeho outfitu je klíčová a měla by udávat směr i při výběru účesu. Pokud zvolíte moderní a šik šaty, například kalhotový kostým nebo jednoduše střižené šaty podtrhněte jejich nahladko dozadu sčesanými vlasy nebo elegantním uhlazeným účesem, kterým orámujete tvář. Pokud plánujete svatbu v přírodě, vyberte si venkovský styl. K šatům s vysoce střiženým pasem či zemědělským šatům zavánějící romantikou zvolte volně splývající vlny, lokny můžete ozdobit roztroušenými kvítky. Případně můžete vlasy svázat do romantického ocasu nebo uzlu. Velké plesové róby zase vypadají nejlépe s dramatickými drdol, takzvanými updo účesy.

Použijte hlavu

Ujistěte se, že si závoj, pokud si ho zvolíte, budete moci správně upevnit. Hřebínky s dlouhými zuby určitě nejsou vhodné pro rovné, jemné vlasy. Nechte si je vyměnit za jemnější hřebínek. Vlnité a kudrnaté vlasy si přímo ptají pevné spony a úchyty – použijte sponky, tlačky nebo hřebeny. Pokud nemáte v rozpočtu naplánovány dva účesy (ten druhý musí být skutečně rychlý!), Ujistěte se, že zvolený účes se vám bude hodit se závojem i bez závoje.

Zazařte

Nejdůležitější na svatebním účesu je lesk. Přirozeně rovné vlasy se jeví být zářivější, ale pokud se vám jen trochu zpřevracet, je po efektu. Abyste porazili tuto běžnou dilema – obzvlášť v zimě – vetřete si přímo do vlasů uhlazující krém nebo si je jednoduše nasprejujte antistatickým sprejem. Do vlnitých a kudrnatých vlasů, které mají sklon k neupravenému a krepovité vzhledu, nejdříve vetřete silnou vrstvu hydratujícího kondicionéru, až potom začněte se stylováním. Lesk jim dodáte použitím séra na rozzáření vlasů.

Na délce záleží

Je jasné, že délka vlasů vás limituje. No vše se dá zvládnout.

Pokud máte krátké vlasy: existuje několik skutečně sexy a okouzlujících řešení. Milým řešením pro nevěsty po dvacítce je například použití malých sponek. Gelem si uhlaďte přední část vlasů, na strategických místech upevněte jednou, dvěma sponkami. Vzadu si vlasy postrapaťte, docílíte tak divoký kontrast. Další jednoduchou a přesto šik možností je použít pružnou čelenku s jemnými zoubky. Jednoduše ji vsuňte do vlasů a, voila, vypadáte jako nezbedná šibalka.

Pokud máte dlouhé kadeře: pokud se rozhodne mít vlasy vyčesané nahoru, což je chytrá volba na léto nebo tehdy, pokud se vám vlasy točí a kroutí podle počasí, existuje neuvěřitelné množství různých nádherných variací drdolů a uzlů. Prolistujte si časopisy o módě, promluvte si se svou kadeřnicí, případně poptejte o pomoc při zkoušení a experimentování přítelkyni.
A nezapomeňte …

Nejdůležitější věc při rozhodování o svatebním účesu – neměňte to, kým jste!

Když se blíží svatba, mají mnohé nevěsty pocit, že by na sobě měli něco změnit. Možná váháte, zda si kvůli svatbě nemáte nechat narůst vlasy nebo ofinu. Mějte ale na zřeteli, že byste měla zůstat sama sebou. Neměňte dramaticky svůj styl. Nikdo nechce vidět nevěstu, kterou vlastně ani nepoznává!

Nevěsta nemusí mít bezpodmínečně dlouhé vlasy!

Nemějte pocit, že si musíte nechat narůst nebo prodloužit vlasy, pokud to není váš styl. Klíčem k spokojenosti se svatebním účesem je dobrá kadeřnice, která navíc zná vaše vlasy.

Nezapomeňte si vyfotit svatební šaty a ukázat jejich své kadeřnici!

Jedním z nejdůležitějších faktorů na volbu účesu je výstřih vašich svatebních šatů. Při zkoušení šatů si vždy vypněte vlasy, aby bylo dobře vidět, jak jsou řešeny ramínka, výstřih na zádech i dekolt. Účes a šaty mají navzájem doplňovat, ne soupeřit.

Čelenky, sponky, spony, uzly nebo vlásenky, ať už se rozhodnete jakkoliv, najděte si něco, co svědčí vám a co se hodí k celkovému stylu svatebních šatů a svatby samotné.