Účesy pro kulatý obličej

Plnější líce a kulatá brada, které se spojují a vytvářejí z obličeje kruh, definují vzhled kulatého tvaru obličeje. Nejlepší způsob jak dosáhnout, aby rysy obličeje pracovali pro Vás je využívat kontrast mezi vnějšími a vnitřními vrstvami účesu, které se dotýkají obličeje.
Vrstvy jsou nejlepší přítel kruhového tvaru obličeje. Je tu toho tolik, co můžete dělat s vrstvami abyste si přizpůsobili vzhled, který Vám nejvíce vyhovuje a zdůrazní kontury obličeje, které by se jinak mohly ztratit v moři vlasů.

Rovné nebo vlnité vlasy

Vzhledem k tomu, že rovné a vlnité prameny inklinují k pádu přímo proti obličeji, Vaše vlasy se přirozeně přizpůsobí kulatému tvaru vaší hlavy. V ideálním případě by měla stranou česaná ofina padat až po lícní kost a pak by měli vlasy postupovat níže v postupných vrstvách aby vytvořily strukturu a pohyb.
Nejjednodušší u tohoto typu obličeje je zvolit delší styl účesu, protože gravitace bude táhnout vlasy níže, což vytvoří rovnováhu vašich rysů. Nicméně, pokud máte rádi krátké vlasy, mohla by být správná volba postupný sestřih vzadu a delší ofina vpředu až ke krku.
Vlnité vlasy

Velký objem vlnitých vlasů může vzbuzovat dojem, že vypadáte do obličeje ještě více kulatější ale tajemství k dosažení krásné rovnováhy spočívá v používání vrstev.
Dobrá věc na tom je, že pokud je délka vlasů až po bradu, vlasy Vám svou přirozenou váhou snadněji pomohou vytvořit trosku prodloužený vzhled.
Pokud jsou Vaše vlasy obzvlášť kudrnaté, masu vlasů kolem obličeje můžete odstranit s použitím trojúhelníkových vrstev. Vlasy se zastřihují od koruny hlavy a po bocích směrem dolů, čí se zabrání že vlasy nebudou příliš omezovat tvář ze stran.
Také se můžete zkusit zamyslet nad asymetrickou boční stranou účesu, která bude úhly kontrastovat se zaoblenými rysy obličeje a tak vytvářet celkovou harmonii.

Velmi kudrnaté vlasy

Pokud máte vlasy delší, bude vhodné zvolit účes, který bude mít kratší vrstvy na koruně hlavy, aby vytvořil základ a objem. Opticky se tím prodlouží celá hlava.
Krátký účes by měla být horní strana koruny zastřižena déle v porovnána s bočními stranami účesu. Pro středně krátký účes je vhodné zvolit kratší vrstvy po bocích, čímž se zvýrazní oči a ústa.