Syrovátkový (whey) protein – zasytí a pomůže s hubnutím! Ultimátní průvodce užíváním

Je pro vás novinkou, že protein může pomoci ve snižování hmotnosti až k vámi vysněnému číslu? Vězte, že to tak opravdu je!

Bílkovina patří k makronutrientům, podobně jako sacharidy a tuky. Má však podle několika studií úžasnou schopnost zasytit! K dalším pozitivům patří schopnost zvýšit metabolismus o 80 až 100 kalorií za den! Pokud jsou bílkoviny zahrnuty ve stravě v dostatečné (nebo vyšší) míře, umí snížit příjem zkonzumované energie až o 441 kalorií! To vše dokazuje několik studií.
V jedné ze zajímavých studií o bílkovinách se zjistilo, že pokud tvořily bílkoviny 25% z objemu celkových zkonzumovaných kalorií, došlo ke snížení chuti na mlsání o 60%! Rovněž se snížilo riziko nočních nájezdů na ledničku (neospravedlnitelných rouškou noci). Ty umí vaše výsledky opravdu efektivně zbrzdit.

V mnoha studiích evidujeme benefit plynoucí z nahrazení jakéhokoli jiného zdroje kalorií syrovátkovým proteinem. Pokud je k tomuto přiřazena vhodně zvolená forma silového tréninku, může to urychlit snížení tělesné hmotnosti! Odměnou za provádění cvičení bude nabytá svalová hmota – ta zlepší parametry tělesné kompozice a také úroveň vašeho metabolismu v pozitivním směru.

Netřeba zapomínat, že i lahodně chutnající proteinové nápoje umí disponovat nutričními hodnotami vhodnými do redukční diety. To je další důvod, který může snížit rizikože sáhnete po sladkostech. Je přece logické, že po vypití úžasného oříškově-čokoládového proteinu budete mít mnohem menší zálusk na čokoládově oříškovou čokoládu.

Proteiny (bílkoviny) mohou existovat v různé formě. Náhrada stravy, klasické jídlo, doplněk výživy. Pokud vsadíme na kvalitu, spojíme racionální smýšlení a trošičku vystoupíme z komfortní zóny, výsledky zaručeně přijdou!
Tím narážíme zejména na lidi, kteří se snaží každé řešení zjednodušit. Často skončí u polotovarů, namísto vajíček nebo ovesných vloček snídají protein a kávu, zdůvodní si to jednoduchým – nemám čas.

Pokud však rozumně nakombinujeme fitness pozitivní jídla s 1-2 proteinovými koktejly za den, nezapomeneme na kvalitní tuky v podobě ořechů, svěžest stravování dodáme kusem čerstvého ovoce, máme vyhráno! Udělejme z toho zvyk, najděme řešení, jak to praktikovat co nejčastěji (ideálně alespoň 5-6x týdně), výsledek se dostaví.

Užívání syrovátkového proteinu je skvělým způsobem jak zvýšit denní příjem bílkovin. Ty mohou mít nenahraditelně příznivé účinky na vaši dietu a zdraví!

Co je důležité si zapamatovat?

Syrovátkový (whey) protein je úžasný zdroj bílkovin. Jeho konzumace je spojena s řadou benefitů podporujících hubnutí. Vyberte si takový, který neobsahuje mnoho cukru a tuku. A ať vám chutná, v procesu hubnutí je skvělým řešením toho, jak zažehnat rizika sáhnutí po oblíbených zakázaných sladkostech či koláčcích!