Svatební účesy a počasí

Možná jste si již vybrali svatební účes, ale přiznejme si to – pokud nebude vypadat dobře kvůli počasí ve svatební den, bude z toho hotové neštěstí. Lepší volbou je zvolit si účes, který bere v úvahu co Vám příroda nadělila a který se hodí ke celkovému stylu svatby. Koneckonců, při oltáři se nechcete rozčilovat kvůli svým vlasům – to by mělo být to poslední, co by Vás mělo trápit.
Počasí: Horké a suché

Čeho se obáváte: Suchých, fádních, poškozených vlasů

Co s tím: Pokud jste náchylná k tomu, že Vám mastnými vlasy, několik týdnů před svatbou, používejte hydratační šampon a kondicionér (hledejte přísady slova jako “zvlhčující látka”, “glycerin” a “pantenol”). Bez ohledu na to, jaký typ vlasů máte, jednou týdně hydratujte vlasy kondicionérem. Pokud jsou Vaše vlasy mastné, vyhněte se kořínkům a kondicionér aplikujte jen po délce vlasů. Vyhněte se i úpravě vlasů teplem pokud je to možné. Pokud vlasy necháte uschnout na vzduchu i jen párkrát týdně, každá příležitost nechat je odpočinout si od fénu jim pomůže. A samozřejmě ostříhejte si konečky. Suché teplo jen zhorší matný vzhled poškozených nebo roztřepených konečků.

Ve svatební den: Připravte své vlasy na styling teplem pomocí séra, které zamezí fénem a žehličky na vlasy vytáhnout z nich vlhkost. Svůj účes zakončete použitím séra pro lesk vlasů (na vlasy, které jsou přirozeně mastné) nebo trochou hydratační pomády (na normální až suché vlasy). Pokud si necháte vlasy rozpuštěné, můžete nanést extra pomádu na konečky.

Počasí: Vlhké

Čeho se obáváte: krepatění vlasů

Co s tím: Bez ohledu na to, jaká je přirozená textura Vašich vlasů, budete muset pracovat s tím, co máte. Není to správná chvíle krotit své kudrnaté vlasy, jinak je pravděpodobné, že skončíte s úplným zmatkem na hlavě. Krapatění je způsobeno tím, že se vlasy snaží zachytit vlhkost ze vzduchu – čím tlustší je kutikula – vnější vrstva Vašich vlasů (ať už mají Vaše vlasy přirozeně hrubou texturu nebo poškozené barvením nebo stylingem), tím horší bude krepatění. Vlasy si upravujte pravidelným používáním séra proti krapatění. Včešte několik kapek séra do mokrých vlasů, abyste ho nanesli na všechny vlasy rovnoměrně.

Ve svatební den: Když si budete vlasy mýt naposled před svatbou, jemně je zbavte přebytečné vlhkosti ručníkem. Vlasy si ručníkem nemněte – jen zhoršíte stav zlomených nebo poškozených vlasů, což zvyšuje šanci jejich krepatění. Do vlhkých vlasů naneste sérum proti krepatění (pro lepší výsledky použijte silný gel) a rovnoměrně pročešte. Poté, co si vyfénovat vlasy, přepněte fén na studený vzduch – horký vzduch otevírá vlasovou kutikulu, zatímco studený vzduch ji zavírá. Účes dokončete druhou aplikací přípravku proti krepatění (nejlépe funguje gel nebo pomáda). Mějte je po ruce během celého svatebního dne abyste si vyhladili vlasy, které se stočí.

Počasí: Studené a suché
Čeho se obáváte: Suchých, odstávajících vlasů

Co s tím: Zima obírá vlasy o vlhkost, takže pokud Vaše vlasy nejsou přirozeně mastné, v období před svatbou na ně aplikujte hydratační šampon a kondicionér. Přestože si pravděpodobně vlasy fénujete (kdo bude sedět s mokrými vlasy, když venku sněží?), Zkuste omezit používání jiných tepelných stylingových zařízení (horké natáčky, kulmy nebo žehličky). Křehké, zničené konečky snadno reagují na statickou energii. Používejte kondicionér (jednou týdně je ideální – a pokud si vlasy barvíte nebo vyrovnáváte, je to nutnost).

Ve svatební den: Před tím než si vlasy začněte sušit, naneste si na ně krém, který je ochrání před teplem (případně nesmývatelný kondicionérem pokud jsou Vaše vlasy obzvlášť hrubé). Naneste ho lehkým dotykem – vlasy si nechcete zatížit, chcete jen aby Vaše vlasy, snadněji snesly nápor tepla z fénu (zvláště pokud máte co do činění se suchým teplem uvnitř budovy). Vyhněte se lakem na vlasy nebo gelem, které obsahují alkohol, který Vaši hřívu vysuší. Účes dokončete pomádou nebo stylingovým krémem. Už jen nasadit závoj a můžete jít!