Svatba na jaře: Tipy a triky pro svatební účesy

Ujistěte se, že Váš účes vydrží dokud dojdete ke svatebnímu oltáři pomocí tohoto průvodce sezónními svatebními účesy. Přestože jarní počasí s sebou přináší čerstvé květiny a voňavé zahrady, může do Vašich vlasů přinést zmatek tím, že způsobí hodně krepatěním odstávajících vlasů. Zde je pět rad jak své vlasy připravit na jarní počasí.
1. Pracujte s tím, co máte

Bez ohledu na to, jaká je přirozená struktura Vašich vlasů, vlhké počasí není ten správný čas na úpravu svých vlasů do nepřirozeného účesu. Pokud jsou Vaše vlasy kudrnaté, najděte svatební účes, pro kudrnaté vlasy. Pokud jsou Vaše vlasy rovné, ale mají tendenci se ve vlhkém počasí stočit, zvažte účes z lehkých volných loken.

2. Vlasy si jemně vysušte ručníkem

Poté, co si vlasy umyjete naposled před svatbou, zbavte se nadbytečné vlhkosti jemnými doteky ručníkem. Vlasy si nemněte – vysušíte tak zlomené nebo poškozené vlasy, což zvyšuje šanci krepatění. Mějte na paměti, že krepatění vlasů je způsobeno tím, že se vlasy snaží zachytit vlhkost ze vzduchu, takže čím drsnější je Vaše vlasová kutikula (ať už mají Vaše vlasy přirozeně drsnou texturu nebo poškozené barvením nebo stylingem), tím horší bude krepatění.

3. Použijte sérum proti krepatění vlasů

Poté, co jste si vlasy vysušili ručníkem a před tím, než si vlasy výfuku, aplikujte na vlhké vlasy sérum proti krepatění vlasů (nebo silný gel pro intenzivnější výsledky). Poté, co jste nanesli sérum na vlasy si je pročešte, aby se sérum dostalo ke všem vlasům.
4. Vysušte si vlasy studeným vzduchem

Když si vlasy vyfoukat, dopřejte svým vlasům trochu chladného vzduchu (přepněte fén na studený vzduch). Horký vzduch vlasovou kutikulu otevírá, zatímco studený vzduch ji uzavírá s ní i vlhkost ve vlasech.

5. Aplikujte více séra

Dopřejte svým čerstvě vysušeným vlasům druhou dávku přípravku proti krepatění (pomáda nebo gel funguje dobře). Odložte si z něj trochu i na svatební den a použijte ho na uhlazení vlasů, které se stočí.