Slavnostní společenský účes pro matku nevěsty

Slavnostní účes matky nevěsty by určitě neměl zastínit samotnou nevěstu. Matka nevěsty podle zvyku nosí vlasy spuštěné dolů, aby mohla být středem pozornosti její krásná dcera.

Matka nevěsty má mnoho povinností. Sledovat dceru, jak se z ní pomalu stává nevěsta je radostná událost, která s sebou nese velmi mnoho emocí. Pomáhá jí vybírat svatební šaty, najít tu nejlepší ozdobu do vlasů a vybrat dort. A to je jsou jen některé z povinností matky nevěsty.
Je velmi snadné, nechat se vtáhnout do víru příprav. Není divu, že matka nevěsty čeká s plánováním své slavnostní róby a společenského účesu až na poslední chvíli. Získejte časový náskok, zachovejte klid a můžete se nadále věnovat zaneprázdněné nevěstě.

Péče a lesk

Svatební den je pro všechny zúčastněné radostnou událostí, zvláště pro rodiče nevěsty a ženicha. Abyste v tento den vypadaly co nejlépe, proč nezačít s vylepšením lesku a celkového stavu vašich vlasů? Jde o jednoduchou změnu, která ale udělá obrovský rozdíl. Kvalita a lesk vlasů vám dodají přirozený prvek krásy, který vůbec není rušivý či jakkoliv rozptylující.

Abyste vylepšili kvalitu vašich vlasů, objednejte si čtyři týdny před svatbou hloubkové ošetření vlasů v salonu krásy. Pečující kúry a koktejly obsahují kopec proteinů a jednu či dvě složky, které vylepšují sílu, obsah vlhkosti a lesk vašich vlasů.

Dotek barvy

Ať už si svou barvu necháte osvěžit nebo zvolíte prosvětlení vlasů, aby získali jiskru a lesk, je vhodné sjednat si návštěvu u kadeřníka dva týdny před samotnou velkou událostí.

Je třeba se vyvarovat chyb as barvami neexperimentovat. Snažte se zůstat co nejneutrálnější a vyzvedněte svou přirozenou krásu. Jakoukoliv velkou změnu byste měli udělat už několik měsíců dopředu, ne několik týdnů před svatbou.

Společenské účesy pro matku nevěsty

Většina účesů pro matku nevěsty je pouze o něco formálnější, než je její každodenní vzhled a styl. Pokud se pokusíte být příliš formální nebo nepřehlédnutelná, odpoutáte pozornost od nevěsty, a to určitě není žádoucí. Můžete však být klidná, je několik způsobů, jak zazářit a přitom nezastíní vaši dceru.
Svůj aktuální střih (případně i barvu vlasů) si můžete nechat mírně upravit od profesionála. Profesionální sestřih lépe sedne, vy se budete lépe cítit a vlasy tak mohou podtrhnout a vyzvednout vaše rysy.

Abyste zachovali svůj přirozený styl a námaha i náklady byly minimální, zamyslete se nad následujícími tipy:

  • Jemné vlny: jemné, měkké vlny dosáhnete, pokud použijete horké natáčky nebo kulmu. Vlny byste měli rozčesat pouze prsty nebo kartáčem na vlasy. Vlny tak uvolníte a přidáte jí na objemu.
  • Foukaná: profesionální, kvalitně udělaná foukaná, může být elegantní a šik, zároveň si zachová tvar po celý večer. Mnohé ženy s přirozeně vlnitými vlasy udělají pouze dobře, pokud se na den D objednají ke kadeřníkovi a všechny starosti se společenským účesem nechají něj.
  • Doplňky do vlasů: ozdobná spona nebo sponka dostane vlasy pryč z obličeje a získáte zároveň záblesk formality účesu.