Je padání vlasů u žen způsobené odbarvováním nebo barvením vlasů?

Péče o vlasy a úprava vlasů

Odbarvování a barvení vlasů může způsobit to, že se vaše vlasy odlomí u kořínků a vypadnou. Takové padání vlasů u žen se však vyskytuje pouze v ojedinělých případech. Většinou však takové občasné ošetření vlasů trvalé poškození nezpůsobí.

Potenciální poškození vlasů

V některých případech může odbarvování nebo barvení vlasů vlasy poškodit. Stane se tak většinou tehdy, když tyto procedury opakujete příliš brzy po sobě. Odbarvování a následné barvení vlasů z nich může vytáhnout veškerou vláhu a zničit folikuly. Následkem je padání vlasů u žen – vlas vypadne buď s kořínkem nebo se odlomí někde blízko kořene.
Nesprávné používání barvy na vlasy

Pokud barvení vlasů nedopadne dobře , je to většinou proto, že byla barva nebo bělidlo použité nesprávně. Pokud si ženy barví vlasy příliš často, případně příliš silně koncentrovanou barvou, může dojít k padání vlasů okamžitě po barvení. Pokud vlasy ošetřujete barvou opakovaně, může z toho být nakonec trvalé padání vlasů. U žen jej lze vysledovat jako řídnutí nebo dokonce holá místa na hlavě.

Zamyslete se i nad možností jiných zdravotních problémů

Přestože si vlasy obarvujete nebo barvíte, nemusí to být příčinou pro padání vlasů . U žen by se měly zohlednit i jiné věci, patří sem například genetické vypadávání vlasů, nošení vlasů v příliš úpatí účesech, užívání některých léků, například antikoncepce. I tyto fakta mohou být příčinou padání vlasů. Pokud vás tedy trápí padání vlasů, přestaňte na vlasy používat všechny chemické látky a navštivte dermatologa.