Očista není nutná: 6 každodenních detoxikačních návyků

Koncept detoxu nemusí být strašidelný; není třeba mít pocit, že si nemůžete dopřát a zároveň se starat o své tělo! Začleňte tyto proveditelné tipy do svého denního režimu abyste tak podpořili své zdraví a cítili se co nejlépe každý den.

  • Pijte teplou vodu s citronem: Udělejte šálek horké vody s čerstvou citronovou šťávou součástí svého ranního rituálu. Zatímco vás hydratuje voda, citron vyrovnává pH rovnováhu vašeho těla a pomáhá zdravému trávení.
  • Vypoťte to: Kromě snížení hmotnosti, rychlé kardio v posilovně vám pomůže zpotit se, co pomáhá vašemu tělu eliminovat toxiny. Pokud máte v posilovně přístup k sauně nebo parní místnosti, tím lépe! Trochu času navíc v těchto zařízeních po solidním tréninku vám pomůže vypotit se, detoxikovat a očistit tak své tělo dvěma způsoby.
  • Jezte více přírodních produktů: Udržovat svůj jídelníček čistý a plný přírodních, nezpracovaných potravin je jeden z nejúčinnějších způsobů, jak detoxikovat každý den – a čistá strava je plná čerstvé zeleniny a ovoce. Zařaďte do svého jídelníčku detoxikační produkty, jako je zelí, řepa, a listová zelenina, které podporují zdravou funkci jater a ledvin.
  • Zkuste jógu: Odborníci odkazují: Jóga prostě věci rozhýbe. “Váš trávicí systém a všechny vaše vnitřní orgány benefitují z poskrúcaných pozic, na které vaše tělo není zvyklé. Zvyšte své vnitřní teplo s detoxikační sekvencí plnou zvratů a pozic na budování pevnosti.
  • Vařte doma: Stravování se v restauracích by měl být příležitostné potěšení – není každodenní záležitost. Když vaříte doma, máte úplnou kontrolu nad zdravými ingrediencemi ve vašem jídle. Nikdy nevíte, co k jídlu dají v restaurací, zvláště pokud jim jde o chuť, ne o zdraví. Inspirujte se několika detoxikačními recepty.
  • Pijte zelený čaj: Přílišná stimulace množstvím kávy ve vás můžete zanechat pocit úzkosti a roztržitosti, takže svou druhý šálek kávy vyměňte za zelený čaj bohatý na antioxidanty. Je bohatý na katechiny, které urychlují činnost jater a zvyšují produkci detoxikačních enzymů.