Kdy navštívit Egypt?

Dnes si vysvětlíme, kdy je nejlepší navštívit Egypt. Turistická sezóna v Egyptě je celoroční. I v zimě se rtuť teploměru během odpoledne vyšplhá na příjemných 20 ° C. Naopak v letních měsících může překročit 40 ° C. Zimní období je proto vhodné pro návštěvu památek, naopak v červenci či srpnu je lepší se poznávání raději vyhnout a odpočívat na břehu Rudého moře. Jaké počasí je v Egyptě během roku a co je dobré přibalit si v danou dobu do kufru, to jsou otázky, na které najdete odpověď na následujících řádcích.
V zimě je dobré navštívit Egypt kvůli památkám

V této době převážná část turistů vyráží za poznáním do hlavního města Káhiry či na poznávací zájezdy po Nilu. Noční teploty mohou klesnout pod 10 ° C, proto je třeba si do kufru přibalit teplejší oblečení, zejména pokud půjdete na sever země, nebo se budete plavit lodí po Nilu, kdy je na palubě lodi řádně chladno.

V severních částech se určitě bude hodit i deštník nebo pláštěnka, protože srážky v tomto období nejsou ničím výjimečným a mnohokrát přicházejí náhle a jsou intenzivní. Pokud se rozhodnete strávit svou dovolenou na pobřeží v hotelu, je dobré si vybrat hotel s vyhřívaným bazénem. Zatímco teplota moře bývá od konce prosince do začátku března pod 20 ° C, bazény jsou vyhřívané na příjemných 26 ° C až 28 ° C. Také na pobřeží se budou hodit na večer větrovky a teplejší svetry či mikiny. Během dne bývá okolo 20 ° C.

Chcete navštívit Egypt i na jaře?

S příchodem jara, což je přibližně v polovině března, přicházejí také vyšší teploty a vyšší počet slunečních hodin. Ze Sahary začíná foukat silný vítr, který s sebou přináší písečné bouře. I tato doba je vhodná pro poznávání této překrásné země.

Odpolední teploty se pomalu přibližují 25 ° C, teplota vody v moři však není stále příliš vysoká. Večer se vám jistě bude hodit nějaký lehčí svetřík či košile a dlouhé kalhoty. Pokud se vydáte do pouště, vezměte si s sebou teplé oblečení. Jakmile se totiž v poušti setmí, ochladí se o několik stupňů.

Léto

Vítr, který stále fouká po převážnou část měsíce května, se na začátku června utiší a fouká už jen vítr od moře, který poskytuje v letních měsících příjemné ochlazení při pobytu na slunci.

Už v květnu jsou teploty moře příznivé pro koupání. Svetříky již pravděpodobně nebudete potřebovat, naopak je vhodné si do kufru přibalit lehké bavlněné oblečení. Umělé materiály jsou téměř nesnesitelné na konci července a v srpnu, kdy teploty dosahují k 40 ° C ve stínu.
Vlivem vlhkosti vzduchu, která se během dne pohybuje kolem 50% a je doprovázena osvěžujícím větříkem ze severovýchodního směru, jsou vysoké teploty na pobřeží Egypta dobře snesitelné.

Pokud můžete, vyhněte se v tomto období návštěvě vnitrozemí, zejména pouštních oblastí či oblastí na jihu Egypta. Není vhodné podnikat plavby po Nilu, protože v Asuánu dosahují teploty 50 ° C. Nepodceňujte během června až září dostatečný přísun tekutin a používejte kvalitní krémy s vysokým ochranným faktorem.

Vyplatí se navštívit Egypt na podzim?

Koncem září, začátkem října se teploty opět sníží, voda už bude dostatečně prohřátá (v létě se pohybuje teploty vody v moři mezi 27 ° C a 29 ° C) a umožní příjemné koupání až do konce listopadu.

Září a říjen (podobně jako květen a polovinu června) můžeme přirovnat k našemu létu. Od konce září je opět vhodná doba pro návštěvu památek a poznávací zájezdy. V říjnu ve večerních hodinách využijete lehčí svetřík, při návštěvě pouště větrovku a dlouhé kalhoty.

Tipy

Pokud můžete navštívit Egypt jen v prázdninových měsících a bojíte se vysokých teplot, věřte, že nemusíte mít obavy. Vysoké teploty na pobřeží jsou díky severovýchodnímu větru od moře a vhodné vlhkosti ovzduší lépe snesitelné než pobyt v Řecku, Španělsku či v jiných letoviscích na jihu Evropy.

Varování

V některých cestovních kancelářích či agenturách vám budou tvrdit, že v dubnu nebo začátkem prosince bude počasí vhodné ke koupání v moři. Nevěřte, jejich snahou je samozřejmě co největší prodej. Pokud máte skutečně rádi teplo, měli byste navštívit Egypt v období od května až do konce září.