Jak zatočit s akné?

Akné se na tváři objevuje již kolem 12 roku života. Potrápí většinou každého a někoho se dokáže držet i roky po pubertě. Tyto neestetické chybičky krásy způsobují u mladších lidí zejména psychické problémy. Pocity studu, méněcennosti, neatraktivity a hluboké jizvy nejen na obličeji, ale i na duši.

Různé druhy

Druhů akné je více. Ačkoli toto téma rozhodně nepatří ke kávičce, asi víme, kam směřujeme. Typické pupínky čekající na vymáčknutí a vysvobození jsou nic oproti nepříjemným tvrdým vyrážkám, které jsou bolestivé a které automaticky vytvoří jizvu na tváři, aniž abyste se jich vůbec dotkli. Ano, to je ta zákeřnější forma. Nejhorší, co můžete udělat, je vzít akné do vlastních rukou a myslet si při tom, že vy to určitě dáte. Ale nedáte. Toto onemocnění pleti vyžaduje odbornou pomoc.

Postupujte proti akné nejprve zevnitř

Čokoláda akné nezpůsobuje – je to mýtus. Spíše jde o pestrý jídelníček. Uvidíte, že změna stravy a zavedení dostatečného množství ovoce a zeleniny vám přinese první úspěchy. No a samozřejmě pitný režim. Hodně vody, zeleného čaje a různých jiných bylinkových čajíků. Akné vzniká i vlivem různých změn. V první řadě jsou to ty hormonální, ale překvapí nás i dávno po pubertě, a to zejména v období, kdy nám do života vstoupí stres. Takže hodně odpočinku a skvělých chvil s rodinou i přáteli jsou tím nejlepším receptem. A to důležité – velmi silné druhy akné nejrychleji vyléčí zkušený dermatolog obvykle s účinnými tabletami, které působí dlouhodobě.

Hýčkejte svou pleť

Začněte tím, že si ji budete pravidelně čistit ráno i večer. Dámy, vy si nezapomínejte odstraňovat před spaním make-up z obličeje, aby alespoň v noci vaše pleť volně dýchala (čímž netvrdíme, že s make-upem nedýchá). Po dokonalém vyčištění je nejlepší použít takový hydratační krém, který je speciálně určen na problémovou pleť. Většinou na ně natrefíte pouze v lékárně. Vhodné jsou i speciální make-upy, ale dávejte si pozor na jejich složení. Velmi mastné a krycí obvykle nejvíce ucpávají póry a to potom způsobí další vyrážky. Návštěva kosmetičky alespoň jednou za měsíc, kde vám zkušená odbornice dokonale pleť očistí a dezinfikuje, je skutečně prospěšná a nápomocná.

Nikdy si akné nevymačkávejte! Do rány se dostanou bakterie, ložisko se zanítí a to bude mít více škody než účinku.