Jak zajistit auto proti krádeži?

Počet krádeží vozidel každým rokem narůstá, a pokud chcete mít klidnější spaní, tak je třeba si zajistit auto a do vozidla nainstalovat bezpečnostní prvky, které zloděje buď zcela odradí, nebo mu znemožní auto ukrást. Investice do zabezpečení jsou důležité, pouze v České republice se každý den odcizí desítky vozů.

Jak se dá vhodně zabezpečit auto před zloději

Přes mechanické zabezpečení vozidel se dokáží zkušení zloději aut snadno dostat, zámek na volant je obvykle zcela zbytečný, protože ho zloděj snadno rozlomí, demontuje nebo zkrátka přeřízne kotouč volantu.

Zámek na řadící páku a pedály je velmi účinný a populární způsob, jak zajistit auto. Pokud si je do vozidla nainstalujete, tak odradíte většinu potencionálních zlodějů.
Tajné vypínače a blokování jsou v podstatě vypínače, které po instalaci do vozidla znemožní určité funkce. Pokud se zloděj do vozidla dostane, tak se mu může znemožnit například startování vozidla. Imobilizér slouží zase k rozpojení obvodů, jedná se často o více obvodů najednou.

Paradoxně můžete vyzkoušet “botičku”

Instalace botičky je také možností, jak auto uchránit před krádeží. Zloděj by k demontáži musel použít brusku.

Autoalarmy je vhodné použít, pokud parkujete nedaleko svého domu, abyste jejich zvuk mohli slyšet. Při nich je třeba se spoléhat na to, že hlasitý zvuk zloděje odradí.

GSM systém je druh alarmu, který vás po spuštění může informovat telefonicky. Je možné ho napojit i na nejbližší bezpečnostní agenturu nebo přímo na policii. GPS sledování v kombinaci s GSM systémem je naprosto ideální způsob, jak se dozvědět o krádeži a následně prostřednictvím GPS sledovat pohyb zloděje.

Další bezpečnostní prvky do auta

Existuje ještě celé množství dalších prvků, které vám mohou zajistit auto. V automobilu je doporučeno mít alespoň jeden prvek, který může odlákat zloděje. Podle průzkumů je každý desátý zloděj aut profesionál.

Pro lepší pocit bezpečnosti je vhodné parkovat blízko vašeho domu, kde se riziko krádeže zmenšuje. Investice do základního zabezpečení se pohybuje již od cca 1000 korun a jako obrana proti základnímu riziku je to vhodná investice.