Jak vybrat autorádio?

Autorádio dokáže být příjemným společníkem na cestách, který pomáhá navodit dobrou náladu, udržuje pozornost při jízdě a je také zdrojem důležitých a pro řidiče přínosných informací. Mohlo by se zdát, že výběr autorádia je složitý, ale není tomu tak, pokud se budete držet pouze několika důležitých rad. Vyberte si podle tohoto návodu autorádio levně, rychle a účelně.
Podle čeho si vybrat autorádio

1. Fyzické parametry

Pořiďte si takové rádio do auta, které se velikostně bude hodit do vašeho automobilu. Na výběr máte ze dvou parametrů – 1-diNová a 2-diNová rádia.

1-diNová rádia jsou nejvíce rozšířená a jednotlivé modely se od sebe odlišují hlavně výbavou. 2-diNová rádia jsou moderní rádia s dotykovým displejem, přehrávačem DVD, Bluetooth pro handsfree, USB vstupem, GPS navigací a slotem na paměťové karty.

2. Výkon

Lidé si autorádio často vybírají podle výkonu, ale ten by neměl být tím nejdůležitějším parametrem. Autorádia se nejvíce vyrábějí s výkonem 4x50W nebo 4x45W.

3. Funkce

Autorádio vybírejte podle možností přehrávání. Zajímejte se, zda přehrává pouze CD nebo DVD. S jakým formátem si rádio pořadí – přehraje MP3, DivX, WMA, má FM nebo FN / AM. Má tuner RDS na zobrazení stanic i paměť na stanice? To vše je pro výběr autorádia důležité.

4. Displej

Základním parametrem dnešních autorádií je displej. Displej lze ovládat dotykem nebo tlačítky. Displeje jsou různobarevně podsvícené.

Některé displeje nabízejí hned celou škálu barev (bílá, zelená, žlutá, oranžová, červená a modrá). Vyberte si takové rádio, které vám bude se svým displejem ladit s palubní deskou a jehož displej bude dobře čitelný.

5. Ochrana

Velmi důležitým prvkem je ochrana autorádia, která slouží k omezení rizik spojených s vloupáním a krádežemi automobilů.

Chcete-li snížit riziko vykradení auta, kupte odnímatelné autorádio.

Při nákupu autorádia se ptejte, zda je rádio odolné vůči otřesům. Určitě také oceníte autorádia, která mají dálkové ovládání, protože si je můžete připevnit na volant.

6. Vstupy a výstupy
Při výběru autorádia se nezapomeňte informovat o vstupech. V současnosti existují autorádia s USB vstupem, Bluetooth nebo i slotem na paměťové karty . Díky USB vstupu si můžete do rádia napojit svůj iPod / iPhone.

V případě AUX vstupu můžete do rádia napojit ledajaké zařízení přes sluchátkový výstup. S větším počtem výstupů pak na rádio můžete připojit subwoofer, nebo zesilovač pro zkvalitnění zvuku. Vyberte si pak takové autorádio, jehož vstupy vskutku využijete.