Jak vybírat psí oblečení?

Především nelze vybírat psí oblečení podle plemen psů, neboť i mezi pejsky každé rasy jsou velké rozdíly ve velikosti i hmotnosti. Správnou míru oblečení pro psa vyberete jen po změření pejska a srovnání mír s velikostí vybraného oblečení. Další tipy, jak vybrat psí oblečení pro psa, čtěte dále.

Návod, jak vybrat psí oblečení

Jak změřit psa

Měření se provede tak, že změříte délku trupu a obvod hrudníku v nejširším místě.

To stejné pro fenu i pejska

Oblečky pro pejsky a fenky bývají stejné. Šijí se zespodu vykrojené tak, aby oběma pohlavím dobře seděly. Měří se také krk, a to v místě obojku.

Nákup přes internet

Pokud si budete vybírat psí obleček na dálku přes internet nebo u některého výrobce, je třeba spolu s mírami zaslat i hmotnost a plemeno vašeho pejska, případně další doplňující poznámky, či fotografii psa.
Podle čeho vybírat

Psí oblečení je téměř nepostradatelnou součástí psího života hlavně v zimním období. Pokud budete navlékat svému psovi oblek například na procházku, je třeba to provádět s rozvahou. Přihlédnout musíte k aktuálnímu počasí, venkovní teplotě, době, po kterou budete se svým psem venku a pochopitelně k jeho celkovému zdravotnímu stavu.

Psí oblečení do deště

Pro jarní a podzimní deštivé počasí se vám vyplatí koupit svému pejskovi pláštěnku, která ho ochrání před deštěm, ale i silným větrem. Oblečení do deště by mělo být zhotoveno z nepromokavých materiálů, které však budou zároveň prodyšné, aby se pes pod oblečením nezapařoval.

Psí oblečení i přes léto

Ale i na léto můžete vybírat psí oblečky, které vašeho psa ochrání před slunečním zářením. Nesmí se to však s oblékáním přehnat, aby pes v horku netrpěl.

Psí obchody? Běžná věc

Tak jako pro lidi existují běžné obchody a vedle nich obchody s luxusním zbožím, jsou také psí obchody s nabídkou potřebných a praktických psích obleků a oblečků a kromě toho luxusní psí obchody.

Velký výběr

Většina obchodů se psím oblečením a dalšími doplňky je určena pro štěňata, malé i střední psy. Vybírat si můžete z pestrého sortimentu od běžných oblečků a doplňků až po luxusní zboží.