Jak udělat muže ve vztahu šťastným a spokojeným?

Obvykle se říká, že žena neví, co chce… ale nepřestane, dokud to nezíská. Existuje mnoho článků o tom, po čem touží ženy a jak bychom je měli ideálně uspokojit. Ale milé dámy, zamyslely jste se nad tím, co vlastně chtějí muži od žen? Co od nich očekávají, aby byli šťastní, spokojení ve vztahu a dlouho vás milovali?
Podívejte se na 7 věcí, které jsou pro muže opravdu důležité… a nejsou to jen hezká prsa, pevný zadek, či štíhlý pas. To jsou – překvapivě – druhořadé a krátkodobé věci.Co opravdu očekávají muži od žen?

Následujících 7 věcí nepociťuje samozřejmě každý muž. Ale vycházejí z množství studií, rozhovorů s partnerskými páry. Existují vědci, kteří fungování vztahů zkoumají desítky let a jeden z nich, John Gottman, se přiznal, že z jeho vlastních předpokladů o partnerských vztazích se výzkumy potvrdilo jen 40%. Je to méně, než kdyby si házel kostkou. Takže je dobré nechat si poradit, poslouchat, vnímat jiné rady a možná i cosi vyzkoušet. Ale každý jsme jiný a to platí i o vztazích. V jednom platí něco, co ve druhém ani zčásti. Takže následující tipy jsou spíše inspirací a možností k zamyšlení se nad svým vlastním vztahem.

1. Pocit, že jsou mužní

Ano, tak jak ženy chtějí být přitažlivé, sexy a přestože si to ne vždy přiznají, jsou rády, pokud se za nimi chlapi ohlížejí. I chlapi chtějí vypadat pro vás a vedle vás mužně. Potřebují slyšet a cítit, že se vedle nich cítíte bezpečně. Že ve vás vzbuzují důvěru, sílu a úctu. Nejdůležitější je to právě u dlouhotrvajících vztahů, kdy máme tendenci vidět spíše slabé stránky, častěji kritizujeme a obviňujeme. I proto muži nejednou hledají “pocit mužnosti” v náručí jiné, mladší partnerky.

2. Dobré jídlo na stole

Ne nadarmo se říká, že láska prochází žaludkem. I dobrý a pevný vztah jde přes chutné jídlo. Je to možná přízemní a triviální, ale chlap potřebuje mít na stole pravidelně jídlo. Ideálně takové, co má rád. I proto muži milují ženy, které umí vařit. Není třeba být stále v kuchyni, vyvářet od rána do večera, ale určitě nezapomínat na domácí polévku, voňavý koláč přes víkend nebo občas i netradiční překvapení během týdne.

3. Laskavost, jemnost a doteky

Ne, stále nejsme při obligátním sexu. I mužům jde o něžnost a laskavost, nemají rádi tlusté a vulgární ženy. Chtějí mít vedle sebe opravdu ženu s velkým Ž, vedle které jim stoupne mužnost. Nejen ženy potřebují něžnosti a dotyky, objímání a drobné polibky. I chlapům udělají dobře jemné pohlazení, náhodné polibky, nebo jen obyčejné objetí se slovy “jaký si měl den, miláčku?” Prostě, aby měl i muž pocit, že je skutečně milován.4. Minimum hádek a výstupů

Toto chlapi opravdu nechtějí – když se jejich partnerka často zlobí, hádá, dostává hysterické záchvaty, pláče, křičí, případně se z času na čas psychicky zhroutí. Muži jsou racionálnější tvorové, neumějí tak rychle a spolehlivě zpracovávat emoce, takže časté změny nálad partnerky je umí vykolejit. Neumějí pochopit změny řekněme na základě hladiny hormonů, protože to nezažívají. Statisticky se zjistilo, že až v 80 procentech případů hádky začínají a citlivé téma otevírají ženy.

5. Povzbuzování a pochvala

Muž se potřebuje cítit důležitý a platný ve vztahu. Nesmí být jako páté kolo u vozu, nemůže být “řízen” svou partnerkou a utlačovaný do pozadí. Musí se realizovat a za to očekává pochvalu, či povzbuzení. Není nic horšího, než když dostává od ženy pouze signály – “všechno děláš špatně nebo nesprávně”. Ať už ohledně práce a peněz, které nosí domů. Nebo pokud jde o kutilství, vyřizování různých záležitostí ap. Muže ubíjí, když mu žena stále připomíná, že je pomalý, neschopný, že stále mlčí a neumí vyřídit věci …

6. Teplo domácího krbu

Množství mužů sní a hledá domácí, rodinné štěstí. Záleží jim na manželce, dětech a na tom, aby rodina maximálně fungovala. Chtějí se vracet domů, kde to voní chutnou večeří, v krbu plápolá oheň a čeká na ně usměvavá manželka. Samozřejmě, ne vždy to jde, protože role se vyrovnávají, potřebujeme myslet i na sebe, ale mnozí muži doslova vyhledávají klasický rodinný model. Mít se kam vrátit a vědět, že vás doma čeká žena, která spojuje a stmeluje celou rodinu.

7. Sex, sex a ještě jednou sex

A na závěr to, co si myslíme všichni – že mužům jde jen o to jediné, o sex. Ano, je to tak, sex je nesmírně důležitý pro muže, je to jeden ze základních pilířů stabilního vztahu a je jedno, jestli vztah trvá pár let, nebo dvě, tři desetiletí. Ženám bohužel po čase klesá chuť na sex, už si tak neužívají milování s partnerem, ale u muže ta chuť a radost neklesají. I manželé terapeuti se shodují, že pro dlouhodobý zdravý vztah jsou důležitý sex, vášeň a intimita.