Jak to chodí v autoservisu?

0 Shares
0
0
0

Asi každý, kdo vlastní auto, už byl alespoň jednou v životě v servisu. Ale obvykle zde vaše cesta končí předáním klíčů od auta technikovi, který se o vaše auto postará. Jak to však při takové prohlídce auta v servisu vypadá? Co kontroluje mechanik a jak auto seřizuje? Dozvíte se to v tomto článku.

Kde je problém

Po příjezdu do servisu obvykle mechanikovi vysvětlíte, jaký máte s autem problém, co chcete aby zkontroloval a podobně. Ať už je něco na autě vysloveně rozbité nebo se vám to nezamlouvá, s kontrolou v servisu neotálejte, případná oprava se může potom prodražit. Vybírejte si však kvalitní servis, který má potřebné dílenské vybavení na váš typ auta.

Správné dílenské vybavení

V případě, že do servisu přijdete s tím, že vám například pískají brzdy, mechanik se bude zabývat pouze tímto. Rozebere vše potřebné, aby se k brzdám dostal a zkontroluje jejich opotřebení. V případě, že zjistí poškození nebo velké opotřebení, potřebné díly objedná, vymění a vy budete mít autíčko brzy v dobrém stavu.

Podobně je to i tehdy, pokud přijdete do servisu například na výměnu a vyvážení pneumatik. Nejde jen o jednoduché prohození gum a jejich obutí na auto. Mechanik by měl zkontrolovat tlak v pneumatikách, hloubku dezénu, ale i ventily a podobně. Na řadu určitě přijde i vyvažovačka kol, která zajistí to, aby při vyšších rychlostech nevznikaly na vozidle vibrace. Samozřejmostí musí být i správné nastavení geometrie kol, protože bez toho je ovladatelnost vozidla snížena, což znamená nižší bezpečnost.

Všeobecná prohlídka

V případě, že jezdíte s autem na pravidelné servisní prohlídky, asi tušíte, co to obnáší. V každém servisu to může být trochu jinak, ale v podstatě jde o to, že by vám mechanik měl zkontrolovat celkový technický stav vozidla – od světel, přes ostřikovače, brzdy, motor až po výfuk. Součástí by měla být kontrola všech kapalin a výměna oleje, ale i diagnostika auta přes počítač. Tak se dozvíte o možných poruchách, které se ještě nestihly projevit.

0 Shares
Obsah pro tebe