Jak solná lampa bojuje proti stresu a alergiím?

Neustále zkoušíte něco nového, co by vám mělo pomoci v boji proti stresu a únavě? Vitamíny z lékárny a zdravý životní styl nemusí zabrat okamžitě. Můžete si dopomoct například lampou z himalájské soli a poznat její léčivé účinky na organismus.

Přírodní bohatství z Himalájí

Himalájská sůl je 100% přírodní produkt, který se těží z hloubky tohoto dobře známého a pompézního pohoří. Je to nejčistší sůl na světě a mnozí ji využívají nejen v interiérovém designu, ale už i v gastronomii nebo v kosmetickém průmyslu. Známé jsou zejména produkty do koupele, které napomáhají lepší cirkulaci krve, snižují stres a bojují proti zánětům. Pokožka vypadá zdravější a je jemnější.

Získaná sůl se opracuje a zformuje do podoby lamp různých tvarů a velikostí, přičemž do středu se navrtá díra, která slouží jako otvor pro svíčku nebo žárovku. Je zcela jedno, kterou variantu lampy si zvolíte. Svou roli splní obě.

Jak funguje

Oranžová barva a tlumené světlo, které vydává lampa z himalájské soli, působí uklidňujícím účinkem na nervový systém člověka. Výborně se hodí během meditování, ale splní svůj účel i jako noční lampa nebo designový kousek. Klidně ji dejte i do dětských pokojů, protože způsob, jakým funguje, je kouzelný.

Solná lampa totiž harmonizuje prostředí, jakmile na ni začne působit teplo svíčky nebo žárovky. Ze soli se začnou uvolňovat negativní ionty, které bojují proti těm kladným – nepříliš prospěšným pro naše zdraví. Jde hlavně o ionty, které vyzařují z našich elektrospotřebičů. Známe je pod pojmem elektromagnetický smog. Telefony, televize, mikrovlnka, lednice a všechny ostatní moderní výdobytky, bez kterých si svůj život dnes už neumíme ani představit, a které nám všechno usnadňují.

Pomáhá při alergiích

Se zapnutou krystalovou solnou lampou bojujete proti pylu, prachu, elektromagnetickému smogu, napomáhá při léčbě astmatu, při bolestech hlavy, migrénách, ba dokonce může pomoci i v boji s nespavostí a špatnou náladou. Ionty v ovzduší se vyrovnají a ty nebezpečné “padnou” k podlaze, takže nebudou s vámi přicházet přímo do kontaktu.