Jak si vybrat mezi dvěma ráji za zemi – Seychely nebo Maledivy?

Když se řekne Seychely nebo Maledivy, většině z nás se před očima objeví ráj, pohádkové pláže, dokonalý relax. Máte to štěstí a vybíráte si mezi těmito dvěma destinacemi? Kromě nezapomenutelné dovolené vás čeká velké dilema – vybrat si Lamborghini nebo sáhnout po Ferrari? Připravili jsme pro vás pár srovnání, které vám toto dilema pomohou rozlousknout.

Jaké pláže na vás čekají

Maledivy a jejich pláže jsou považovány za jedny z nejkrásnějších na světě. A právem. Těšit se můžete na jemný bílý písek, šum palem v pozadí, nekonečnou modrou hladinu a čistý oceán s příjemnou teplotou. Přestože jsou všechny pláže na Maledivách strhující, jejich úroveň a kvalita se mírně liší od ostrova k ostrovu.

Jinak na tom nejsou ani Seychely – pláže v této destinaci nejlépe vystihuje slovo “úžasné”. I oni jsou příčinou, proč dovolenou v Indickém oceánu vyhledává stále více lidí. Lidí, kteří se sem s radostí vracejí. Jak popsat pláže na Seychelách, abyste neměli pocit, že je to neskutečný kýč? Nebude to jednoduché, těšit se však můžete na tyrkysové moře, nezkrotnou přírodu za sebou, výhledy na majestátní skály a žulové útesy. I to je důvod, proč toto místo vyhledávají fotografové či filmaři. Mezi ty nejkrásnější patří například pláž Anse Intendance, Anse Lazio či Anse Sourced’Argent.

Co můžete dělat v těchto destinacích

Cestování po jednotlivých ostrovech Malediv si užijete pouze pomocí lodi – to je náročné zejména na čas a finance. I proto si většina turistů raději užívá pohodu, luxus a možnosti svého resortu. Ty nejčastěji nabízejí aktivity spojené s objevováním oceánu – plavání, šnorchlování, potápění či menší exkurze na nedaleké ostrovy. Pokud máte rádi svou pohodičku a nikam se nechcete hnát, Maledivy jsou na to předurčeny.

Seychely tvoří 155 ostrovů, které lákají k prozkoumání kouzelné přírody. Pokud se rozhodnete omezit se na tři hlavní ostrovy – Mahé, Praslin a La Digue – cestování je dobře dostupné: časově i finančně. Například na ostrově Mahé je národní park Morne Seychellois, na ostrově Praslin můžete prozkoumat Vallée de Mai zapsané v přírodním seznamu UNESCO a také počítejte s nekonečným množstvím krásných korálových útesů. Pokud na své dovolené rádi poznáváte a zkoušíte nové věci, Seychely vám toto dokáží výborně splnit.

Tak Maledivy, či Seychely?

Ani jedna z těchto destinací vás nedokáže zklamat, rozdíly tu však jsou. Maledivy jsou stvořeny na únik z běžného stereotypu do nezapomenutelného luxusu. Vyhledávají je převážně zabezpečení turisté, novomanželé na svatebních cestách, celebrity či milovníci šnorchlování. Najdete zde božský klid, služby na vysoké úrovni a dechberoucí podmořský svět. Maledivy nabízejí superluxusní ubytování v magických ostrovních resortech.

A co Seychely? Ty patří mezi poslední ostrovy v Indickém oceánu, které se zatím úspěšně vyhýbají masovému turismu. I když v poslední době se to může změnit – letecké společnosti tuto destinaci stále častěji přidávají do své nabídky. Pokud hledáte neposkvrněné pláže, jste rádi obklopeni rozbujelou přírodou, Seychely a jejich luxusní resorty jsou pro snu pro vás.