Jak si vybrat ideální pánské džíny?

Rifle dlouhodobě patří mezi stálici v pánských šatnících. Jsou univerzálním kouskem vhodným na různorodé příležitosti, pokud se vhodně nakombinují se zbylým oblečením. Pánové je rádi nosí na rande, do práce, na neformální setkání. Sahají po nich i ve volném čase, kdy vyběhnou s kamarády na pivo.
Oblíbené jsou jistě i proto, že každý může vlastnit takové, které budou vypadat, jako kdyby je šili nositeli přímo na míru. Prostě dokonalé pánské rifle. Abyste v nich opravdu vynikli a nevypadali zanedbaně, je důležité najít zejména ideální střih.

Kde páni při výběru selhávají nejčastěji?

Volí si nesprávnou velikost. Drtivá většina mužů si ve strachu, že džíny budou těsné a nepohodlné, kupuje větší číslo, než ve skutečnosti potřebuje. Bohužel, toto je cesta, jak si rychle a snadno zdeformovat postavu: nohy působí tučněji, všude se tvoří nežádoucí vypouklé záhyby a mnohdy se i přes zdánlivý dostatek volného prostoru očekávané pohodlí nekoná.

Potřebujete opasek nebo za pás strčíte více než dva prsty? Nosíte velké číslo. Pokud naopak ani nezapnete knoflík, tak je to snad jasné. V případě, že je sice zapnete, ale přes džíny prosvítají obrysy tvaru nohou a hýždí, vybrali jste si příliš těsný model. Je třeba hledat zlatou střední cestu.

Není to žádná věda

Zkuste příště sáhnout po menším čísle než obvykle, výsledek vás možná překvapí. Rifle, ve kterých budete vypadat neodolatelně bez ohledu na to, jakou máte postavu, byste neměli mít potřebu nikde stahovat, látka by měla být od těla tak akorát. V perfektně sedících riflích snadno uděláte dřep, aniž by vás někde něco tlačilo či dokonce dřelo.

Samozřejmě, i typ postavy a vaše osobnost jsou faktory, které byste neměli obcházet. Vždy je dobré usilovat o harmonii – muži s vypracovanější horní částí těla, vyhýbejte se zcela vypasovaným džínům. Spíše sahejte po rovných střizích. Máte větší břicho? Dávejte si pozor na správnou délku kalhot. Vše je o vyváženém korigování proporcí. Zbytečně nezvýrazňujte to, co není třeba.

Barvy, střihy, detaily – jak se v tom neztratit

Tmavomodrá je klasika, se kterou nikdy nic nezkazíte. Pokud by ve vašem šatníku bylo místo jen pro jedny jediné rifle, tmavá modrá je to, co hledáte. V teplejších měsících se nebojte oblékat si i světlejší barvy.

Událost, na jakou si rifle oblékáte, hraje také nemalou roli. Na párty můžete přijít i ve vyšisovaných či dokonce děravých riflích, na výběr máte decentnější, ale i velmi odvážně řešené modely. Zajímavé detaily, kontrastní šitízvláštní kapsy či potisk umí dodat ten správný šmrnc na různé příležitosti.

Jednobarevné rifle užšího a přiléhavějšího střihu působí elegantněji, není třeba se jich bát. Klasický nebo volný střih je uvolněnější a hodí se více na volnočasové aktivity.

Možností na výběr je více než dost. Pohodlné, stylové, trendové, či nadčasové rifle na každou postavu a příležitost ušité z kvalitních materiálů za výbornou cenu nebylo nikdy snazší sehnat.