Jak si užít nezaměnitelnou krásu Sicílie?

Kdo jednou navštíví italskou Sicílii, velmi dobře ví, že se sem minimálně jednou za život vrátí. Největší ostrov ve Středozemním moři s největším počtem památek patřícím do seznamu UNESCO. To je však jen zlomek toho, čím si vás barevná a voňavá Sicílie získá! Nekonečné slunečné pláže, fantastická atmosféra, přívětiví a pohostinní domácí, neskutečná strava a rozmanitá příroda – i tak by se dala charakterizovat tato pestrobarevná krajina chutí a vůní. Kam byste se v rámci dovolené na Sicílii rozhodně měli vydat?

Nevynechejte výlet do Syrakus nebo na Etnu

Řecké chrámy, římské ruiny, normanské kostely a hrady, či arabsko – byzantské dómy. Všechny tyto historické unikáty Sicílie nabízí jako na dlani. Pokud hledáte dokonalá historická místa, kam se vydat za poznáváním, máte na výběr z mnoha možností.

Za zmínku stojí Agrigento, Cefalú, či Segesta. Syrakusy jsou skvostem, ve kterém na vás bude dýchat historie z každé strany. Ocitnete se na chvíli v bájích starověkého Řecka na toulkách s rodákem Archimedem, či nejvýznamnějším filozofem Platónem, který si Syrakusy zamiloval.

Nevynechejte zde ani Apollónův a Athenin chrám, či Teatro Greco. Budete mít na co vzpomínat ještě hodně dlouho! Sopka Etna zas nabízí unikátní, světový zážitek z jiného “soudku”. Je jen na skok od Catanie a užijete si kromě skvělého výhledu díky ní i turistiku, či cyklovýlet a blízkost pestré přírody.

Pokochejte se kouzelnými městečky

Konkrétně městy Trapani a San Vito lo Capo. Obě najdete “v zajetí” překrásných pláží s azurovým mořem. Místní obyvatelé Trapani jsou zarytí vlastenci a domluvit se s nimi anglicky bývá problém.

Jazyková bariéra však tomuto místu neubírá ani špetku na kráse, právě naopak. Klikaté uličky, kostely a úchvatné náměstí vás zcela dostanou, podobně jako nedaleké městečko San Vito lo Capo, nacházející se v přírodní rezervaci Zingaro.

Turisté zbožňují jeho bílé pláže a vychytané služby. Paradoxně, jeho sezóna není jen v letních měsících, ale i během září, kdy si lidé vychutnávají sicilský festival vína a jídla.

A věru, je co ochutnávat! Základem čerstvých, většinou mořských, jídel je olej “Saracena”, na který domácí nedají dopustit. Během užívání dovolené na Sicílii byste měli rozhodně vyzkoušet pečivo cannoli, plněné sladkým sýrem ricotta, nebo granitu – led míchaný s kousky ovoce nebo koláč cassata. Oblíbené jsou i plněné rýžové kuličky arancini. Nejpopulárnějším nealko nápojem je Limoncello z citronové kůry.

Nevynechejte ani historické kostely

Za zmínku a vidění rozhodně stojí i hlavní město Palermo, kde najdete islámské, normanské, antické, barokní i secesní stavby. Určitě navštivte normansko – gotický kostel Martorana, katedrálu zasvěcenou Panně Marii, či kapli Cappela Palatina v Královském paláci z 12. století se skleněnými mozaikami či barokní kostely San Giuseppe, Santa Caterina a normandský kostel San Giovanni degli eremité.