Jak si užít nezaměnitelnou krásu Sicílie?

Jak si užít nezaměnitelnou krásu Sicílie?

Kdo jednou navštíví italskou Sicílii, velmi dobře ví, že se sem minimálně jednou za život vrátí. Největší ostrov ve Středozemním moři s největším počtem památek patřícím do seznamu UNESCO. To je však jen zlomek toho, čím si vás barevná a voňavá Sicílie získá! Nekonečné slunečné pláže, fantastická atmosféra, přívětiví a pohostinní domácí, neskutečná strava a rozmanitá příroda – i tak by se dala charakterizovat tato pestrobarevná krajina chutí a vůní. Kam byste se v rámci dovolené na Sicílii rozhodně měli vydat?

Nevynechejte výlet do Syrakus nebo na Etnu

Řecké chrámy, římské ruiny, normanské kostely a hrady, či arabsko – byzantské dómy. Všechny tyto historické unikáty Sicílie nabízí jako na dlani. Pokud hledáte dokonalá historická místa, kam se vydat za poznáváním, máte na výběr z mnoha možností.

Za zmínku stojí Agrigento, Cefalú, či Segesta. Syrakusy jsou skvostem, ve kterém na vás bude dýchat historie z každé strany. Ocitnete se na chvíli v bájích starověkého Řecka na toulkách s rodákem Archimedem, či nejvýznamnějším filozofem Platónem, který si Syrakusy zamiloval.

Nevynechejte zde ani Apollónův a Athenin chrám, či Teatro Greco. Budete mít na co vzpomínat ještě hodně dlouho! Sopka Etna zas nabízí unikátní, světový zážitek z jiného “soudku”. Je jen na skok od Catanie a užijete si kromě skvělého výhledu díky ní i turistiku, či cyklovýlet a blízkost pestré přírody.

Pokochejte se kouzelnými městečky

Konkrétně městy Trapani a San Vito lo Capo. Obě najdete “v zajetí” překrásných pláží s azurovým mořem. Místní obyvatelé Trapani jsou zarytí vlastenci a domluvit se s nimi anglicky bývá problém.

Jazyková bariéra však tomuto místu neubírá ani špetku na kráse, právě naopak. Klikaté uličky, kostely a úchvatné náměstí vás zcela dostanou, podobně jako nedaleké městečko San Vito lo Capo, nacházející se v přírodní rezervaci Zingaro.

Turisté zbožňují jeho bílé pláže a vychytané služby. Paradoxně, jeho sezóna není jen v letních měsících, ale i během září, kdy si lidé vychutnávají sicilský festival vína a jídla.

A věru, je co ochutnávat! Základem čerstvých, většinou mořských, jídel je olej “Saracena”, na který domácí nedají dopustit. Během užívání dovolené na Sicílii byste měli rozhodně vyzkoušet pečivo cannoli, plněné sladkým sýrem ricotta, nebo granitu – led míchaný s kousky ovoce nebo koláč cassata. Oblíbené jsou i plněné rýžové kuličky arancini. Nejpopulárnějším nealko nápojem je Limoncello z citronové kůry.

Nevynechejte ani historické kostely

Za zmínku a vidění rozhodně stojí i hlavní město Palermo, kde najdete islámské, normanské, antické, barokní i secesní stavby. Určitě navštivte normansko – gotický kostel Martorana, katedrálu zasvěcenou Panně Marii, či kapli Cappela Palatina v Královském paláci z 12. století se skleněnými mozaikami či barokní kostely San Giuseppe, Santa Caterina a normandský kostel San Giovanni degli eremité.