Jak si ulehčit život díky šikovným finančním nástrojům?

Doba je rychlá a internet se stal věrným parťákem, který usnadňuje mnohé činnosti. Uvědomují si to i banky.
Moderní doba a vysoká konkurence je nutí přicházet se službami, které klientům ušetří čas a usnadní život. Postupně přicházejí s finančními nástroji, které usnadňují činnosti, které byly dříve pro klienty žroutem času.
Vybrali jsme pro vás 6 takových nástrojů, které usnadní život i vám.1. Hypoteční kalkulačka a úvěrová kalkulačka

Chystáte si brát úvěr nebo hypotéku a rádi byste si porovnali několik nabídek a vybrali tak tu nejvhodnější? Už nyní se děsíte, kolik času a úsilí vás bude stát obíhání všech vytipovaných bank a pak pracné porovnávání získané nabídky?
Díky hypoteční nebo úvěrové kalkulačce, které na své stránce s aktuálními úrokovými podmínkami nabízí téměř každá banka, si umíte orientačně z pohodlí domova vypočítat, kolik vás bude stát váš nový úvěr.
Stačí zadat údaje jako výše úvěru (hypotéky), požadovaná doba splácení či výše měsíční splátky a kalkulačka vám orientačně vypočítá celkovou splatnou částku. Jde o výbornou pomůcku při plánování vašeho finančního zatížení, protože si takto umíte nejen porovnat několik dostupných úvěrů, ale například i vypočítat, zda váš rodinný rozpočet zvládne splácet měsíčně další úvěr.

2. Vyhledávač nejbližšího bankomatu

Nacházíte se v cizím městě a potřebujete si vybrat peníze? Máte dvě možnosti. Můžete běhat nahoru – dolů uličkami a hledat nejbližší bankomat, který může být vzdálen několik kilometrů a ani nemusí být vaší banky. Za výběr tak zaplatíte poplatek bance, naběháte se a navíc – co když jste se vydali jen nesprávným směrem a kousek od vás, jen opačným směrem byl bankomat vaší banky?
Druhou možností je použít vyhledávač nejbližšího bankomatu, který bývá součástí mobilního bankingu. Stačí mít zapnutou GPS lokaci a aplikace vám vyhledá bankomat, ke kterému to máte nejblíže.

3. IBAN konvertor

IBAN je mezinárodně standardizovaná forma čísla účtu, která umožňuje jednoznačnou identifikaci účtu, země a bankovní instituce příjemce převodu.
Patříte i vy mezi lidi, kteří si pamatují zpaměti svůj starý tvar účtu a 24 místní IBAN je pro vás nezapamatovatelný nesmysl, který na první pohled s původním číslem účtu nijak nesouvisí?
Samozřejmě, IBAN není žádný nelogický souhrn písmenek a čísel. Skládá se z přesně určených složek: kód země, kontrolka, kód banky, předčíslí účtu, číslo účtu.
Výbornou zprávou však je, že pokud vám v paměti utkvělo jen “staré” číslo účtu a toto nové si stále ne a ne zapamatovat, ani se o to nemusíte snažit. Jednoduchým řešením je otevřít si IBAN kalkulačku a číslo účtu převést do IBAN tvaru.

4. Jak dlouho musíte spořit?

Odkládáte si každý měsíc pevnou částku na spoření a rádi byste věděli, kdy budete mít naspořenou konkrétní částku, abyste si například mohli koupit nový vytoužený televizor? S takovýmto výpočtem vám pomůže kalkulačka úspor.
Stačí zadat, kolik měsíčně odkládáte, jaká je vaše cílová naspořená suma a předpokládaný výnos. Kalkulačka vám následně vypočítá, za jak dlouhé období cílovou částku naspoříte. A možná vás i motivuje, abyste měsíčně v rámci svých možností odkládali více.5. Nástroje na přepočet měny

Následující nástroj potěší nejen ty, kteří nakupují ze zahraničních internetových stránek, ale všechny, kteří občas potřebují převod korun na jinou měnu. Díky internetové kalkulačce na převod měn zvládnete během pár vteřin orientačně zjistit aktuální vývoj mezi jednotlivými měnami. Výhodou je, že kalkulačka není vázána jen na převod eur nebo dolarů, ale najdete v ní i méně známé měny.
Potřebujete rychle zjistit, kolik je 10 arubských forintů čínských juanů? Žádný problém. I takové převody zvládnete prostřednictvím pár kliků.

6. Kdy budete milionářem?

Poslední finanční nástroj, který jsme pro vás vybrali, je vhodný pro všechny, kteří rádi sní. Tato kalkulačka vám totiž pomůže vypočítat, za kolik let se z vás stane milionář. Stačí zadat, kolik máte aktuálně let, výšku vašich úspor a kolik jste schopen měsíčně investovat. Jelikož většině z nás při výpočtu vyjde věk, kterého se reálně nedožijeme, je třeba tuto kalkulačku spíše brát jako nástroj k pobavení a odlehčení. I když nikdy nevíte.

Internetových nástrojů na usnadnění života je mnohem více a to nejen z oblastí financí. Online dnes zvládnete například i porovnat či uzavřít pojištění. Zjistit odjezd veřejného dopravního prostředku a zakoupit si jízdenku. Či porovnat a rezervovat ubytování.
Možností, jak šetřit ať už čas, ale i finance, je mnoho. Stačí se jen naučit, jak využívat internet nejen na “sociální” vyžití se, ale také rozumné šetření.