Jak si posílit imunitu šípkovým čajem?

Říká se, že v zimě budeme mít imunitu podle toho, kolik ovoce a zeleniny jsme zkonzumovali během léta. Někteří se vrhají na tyto zdravé plody až v zimě, kdy je už pozdě. Zlatou střední cestou je snažit se na podzim “dohnat” všechno zameškané.

Pokud nemáte rádi ovoce a zeleninu

Ne všichni mají rádi dary přírody v podobě slaďoučkého ovoce a chutné zeleniny. Naštěstí ještě není vše ztraceno, protože jsou tu pro nás stále bylinky a ostatní “bonbónky”, ze kterých se dá doslova čarovat. Čaje, tinktury, ale hlavně dostatek pohybu na čerstvém vzduchu a vyvážená strava je to, co v dnešní hektické době potřebujeme, protože stres je všude kolem. No a šípky zná asi každý.

Na posílení imunity je šípek odborník

Kdo by je neznal? Bobulky vejčitého tvaru, typické svou barvou a okrasnou funkcí. Jsou plné vitamínů – ve vedení je C a nezaostávají ani vitaminy skupiny B, P, železo a vápník. Šípky ochraňují buňky v těle, podporují naši imunitu a mnohým velmi chutnají. Nejlepší šípkový čaj je ten s medem a s citronem. Trápí vás akné? Možná jste netušili, že díky čajovému nápoji ze šípků snadněji vyléčíte kožní zánět, protože i vaše střeva se pročistí a celkově se s ním upraví trávení.

Pijte šípkový čaj a rychleji zhubnete

Je dokázáno, že šípky napomáhají i při léčbě močových cest a při problémech s játry. Mají schopnost detoxikovat organismus, aniž byste se museli trápit různými dietami. Právě proto se vám podaří i rychleji zhubnout. Není to však jediná dobrá zpráva. Pokud se budete cítit unavení a “pod psa”, pár doušků teplého šípkového čaje vám dodá energii, vitalitu a upraví vaši náladu.

Pokud si je chcete jít nasbírat do přírody, nejvhodnější čas je právě v září a říjnu, kdy obsahují nejvíce vitamínu C. Plody se následně suší a skladují na suchém místě.