Jak se obléci na soud?

Každá příležitost si žádá to své, a tak pokud vás v dohledné době čeká soud, je lepší se nad oblečením, ve kterém půjdete, zamyslet už nyní. Najdete v šatníku něco vhodné pro soudní řízení? Určitě ano, jen je třeba důkladně promyslet, co se hodí a co ne. Jak se obléci na soud?

Oblek není nutností!

Společenská pravidla udávají, že na soud se máte obléknout především slušně. Co to ale znamená? Je tedy nutný oblek?

Velkou večerní róbu kvůli soudu vytahovat opravdu nemusíte. Vhodně působí především čisté, nepokrčené, nevytahané vycházkové oblečení a toho je třeba držet. Každý, kdo je slušně vychovaný, určitě zvolí správně!

Jak se má k soudu obléci muž?

Advokáti většinou chodí na soudní jednání v obleku a kravatě. Účastníci soudu ale mohou zvolit tmavší kalhoty od obleku a barevně ladící či bílou košili. Přípustné jsou ale i tmavší džíny, pokud nejsou otrhané, ocvokované, plné nápisů a velmi ošoupané. Když muž džíny doplní košilí a sakem, jistě nešlápne vedle.

Dobře působí i pěkná vestička z bavlny na bílé košili. Zjednodušeně by se dalo říci, že pokud nepřijdete v montérkách, bermudách nebo teplákách, určitě nezpůsobíte veřejné pohoršení. A toto pravidlo může platit i při návštěvě muzikálu.

Jaké oblečení má zvolit žena?

Zde si přijde na své jak žena, která nosí jedině kalhoty, tak i ta, která se vyžívá v šatech a sukních. Jak již bylo řečeno, podstatné je, aby se jednalo o čisté a dobře pasující oblečení.

Žena může vyrazit v tmavých kalhotách dobře zvoleného střihu, které doplní oblíbenou halenkou nebo košilí. Je dobré se vyhnout velkým výstřihům, bláznivých vzorům, nevhodným nápisůmpotiskům a křiklavým barvám.

Vrchní a spodní část oděvu kombinujte tak, abyste cítila dobře. Ani kalhotový kostým netřeba zavrhovat. Pokud ale raději nosíte sukně, můžete si obléci sukni různých střihů i délek, jen vyzývavé krátké modely jen tak tak obepínající pozadí ponechte raději k jiné příležitosti.

Naleštěte si boty!

Myslíte, že je nepodstatné, jak vypadají vaše boty? Omyl, boty o vás hodně řeknou a to především jejich čistota. Dejte si proto záležet a společenské boty dobře omyjte i ošetřete tak, aby se o jejich čistotě nedalo pochybovat. Sešlapané tenisky nechte pro dnešek doma!

Váš outfit ještě doplňte vhodným účesem. Muži s krátkými vlasy se postarají o to, aby jejich vlasy netrčely na všechny strany, muži s dlouhými vlasy si je dobře pročešou.

Dámy mohou vlasy stáhnout do elegantního copu či drdolu nebo hladce sčesat. Pak už jen zbývá vybrat decentní doplňky ve formě náušnic, prstýnku, kabelky a můžete vyrazit.

To, jak přijdete na soud oblečení, o vás hodně prozradí, a proto se hoďte do gala a udělejte ten nejlepší dojem!