Jak si vybrat ideální kabelku?

Každá žena musí mít v šatníku hned několik kabelek. Takové, které lehce doladí ke svému outfitu. Kabelky vhodné pro různé příležitosti, s dostatkem úložného prostoru. Při výběru kabelky je proto třeba dbát i na detaily. Na jaké parametry se zaměřit, když kupujete perfektní kabelku?

Kabelka podle příležitosti

Na jakou příležitost kabelku potřebujete? Jinou byste si totiž měly koupit na volný čas a jinou na společenskou událost. Pokud máte ujasněno, kde budete kabelku nosit, můžete se zaměřit na důležité parametry, mezi které patří její styl a tvar.
Na večírky, plesy či svatby jsou vhodnější volbou elegantnější a menší kabelky, které se vyznačují výraznějšími barvami a zaoblenými tvary. Pokud chcete kabelku doladit ke svému casual outfitu, spíše volte střídmější barvu, zvažte škálu přírodních odstínů a investujte do více praktické kabelky.

Myslete na úložný prostor

Kromě designové stránky zvažte i stránku praktickou. Do té spadá velikost kabelky. Co ve své nové tašce budete nosit? Pravděpodobně půjde o kosmetickou taštičku, klíče, make-up, diář. V tom případě se spokojíte i s menší kabelkou.
Možná ji ale plánujete nosit do práce a chcete, aby se vám do ní vešel notebook či jídlonosič. Pokud je to opravdu tak, v tom případě sáhněte po větší kabelce s vyšší nosností.
O úložném prostoru rozhoduje i rozmístění kapes. Vnitřek kabelky by měl být příjemný na dotek a obsahovat dostatečný počet přihrádek.

Kabelka podle designu

Design je důležitou proměnnou, kterou musí při výběru kabelky zvážit každá žena. Kabelku je totiž nutné doladit i ke svému outfitu. Pokud hledáte nadčasový kousek, který můžete nosit k šatům i džínům, vsaďte na jistotu v podobě neutrálních barev. Pokud se zařazujete mezi extravagantní typy, zkuste odvážnější barvu, která váš outfit rozzáří.

Komfortní nošení kabelky

Protože s sebou kabelku budete nosit všude, myslete i na to, co vám vyhovuje. Některé ženy upřednostňují kabelky s krátkým uchem, jiné zas sáhnou po praktické alternativě, kterou představují crossbody kabelky. Ty si stačí převěsit přes rameno a více si o ně nemusíte dělat starosti.

Kabelka a materiál

Na trhu najdete hned několik druhů kabelek, které se od sebe liší i z hlediska materiálu. Můžete sáhnout po pravé kožené kabelce, textilním kousku nebo syntetické kabelce. Pokud se rozhodnete pro luxusnější kousek, hledejte mezi koženými kabelkami. Počítejte však s tím, že vyžadují více péče a jsou dražší než syntetická varianta.

Kabelky, které sluší vaší postavě

Možná jste již slyšeli o tom, že kabelku si ženy volí také podle typu své postavy. Jinou kabelku si totiž může dovolit žena malá a jinou žena vysoká.

  • Pokud jste nižší, raději sáhněte po menší kabelce a masivním taškám se vyhněte. Ty vás totiž mohou opticky ještě více zmenšit.
  • Vysoké ženy si naopak mohou vybírat svobodněji. Sluší jim tašky větších i menších rozměrů, zaoblené i hranaté.
  • Při výběru kabelky záleží i na plnosti postavy. Štíhlá ženy si mohou zvolit širokou kabelku, zatímco ženy plnějších tvarů by měli sáhnout po podélné tašce, která je opticky zeštíhlí.