Jak ovládat Facebook?

Už aplikace ICQ dávala možnost napsat status, co právě děláme. Ale nové sociální sítě v podobě např. Facebooku nám stále pohlcují soukromí a my se nebráníme, naopak sami o sobě poskytujeme stále více osobních informací, které by mnohdy měly být spíše utajené. Povídáme, co se nám stalo, co právě děláme, nebo se tam online radíme, co dělat s načatým večerem … To by ale nebylo to nejhorší. Facebook zabíjí spoustu našeho volného času, i když to nechceme. Pokud se nechcete zcela podmanit droze zvané Facebook, zkuste se řídit tipy níže. Jsou navrženy tak, aby co nejvíce snížily čas tam strávený a abyste se naučili, jak ovládat Facebook.




Stanovte si, jak dlouho Facebook chcete používat

Stanovte si pouze jednu dobu v průběhu dne, kdy půjdete na Facebook. Určete si zároveň i to, jak dlouho tam chcete zůstat. Doporučuji 15 minut. Například si tedy řekněte, že na Facebook budete chodit jen večer od 20.15 do 20.30.

Oh, ty lži

Je zřejmé, že nás tam nejvíce táhnou informace od ostatních. Zajímá vás, co se u nich stalo nového, co kdo prožil, jaké kdo vložil na Facebook fotografie apod.

PROČ vás to ale zajímá teď, když vás to nezajímalo v době, kdy Facebook nebyl tak rozšířen? Taková zvědavost může způsobit závislost.

Zkuste se přesvědčit, že vás to příliš nezajímá a že informace, které lidé poskytují na Facebooku, nejsou ty nejdůležitější. Důležité zprávy by vám vaši přátelé určitě dali vědět jinak.




Přiměřené šílenství

“Je to černá ruka na Facebooku,” často slyšíme o závislých na Facebooku. Takoví lidé, kteří nevědí, jak ovládat Facebook, si neustále mění své statusy, neustále vkládají fotografie nebo videoklipy svých oblíbených písní.

Také si neustále dělají různé kvízy, stahují si nové aplikace, hrají různé hry, stávají se fanoušky nově založených skupin, komentují fotografie nebo statusy ostatních.

Souhlasím, že na Facebooku je velké spektrum aktivit, které můžete dělat, ale neměli byste přitom zapomínat na své dřívější koníčky a záliby. Tolik cenných aktivit Facebooku není.