Jak na voňavé a svěží prádlo? Vyčistěte pračku.

Mnozí se už setkali se stejným problémem – ať dělají co dělají, šaty po vyjmutí z pračky nikdy nevydrží vonět déle než pár hodin. Je chyba v aviváži?

Prvořadá a základní je vůně čistoty

Voní to, co je čisté. Platí to i o našich domovech. Při každém vstupu do jakékoli domácnosti pocítíte vždy hlavní složku a vytvoříte si první dojem. Někde voní čerstvá večeře, někde je cítit pach po domácích mazlíčcích. Nejpřívětivější příchod je tam, a to se jistě všichni shodneme, kde nás už při vstupu vábí svěží vůně čistoty a pořádku. Tato vůně je charakteristická pro každý domů. Ten svůj bychom poznali i se zavřenýma očima.

Minulost a současnost

Dnes máme k dispozici všelijaké výdobytky moderní vědy a techniky, ale i tak nejsme spokojeni. Vlastníme drahé značkové pračky, avšak stále se najdou nespokojené hospodyňky, které nacházejí problémy. Jak je možné, že kolegyni voní tričko i na deset metrů a to moje vůbec není cítit? Dávám přece tu nejdražší aviváž. Ať dělám, co dělám, oblečení už za pár dní po uložení do skříně nevoní. Dělám někde chybu?

Proč naše mámy, babičky a jejich mámy nemusely nikdy řešit tuto záhadu?

Odpověď je jednoduchá – vše bylo precizní a nekompromisní ke špíně. Prádlo bylo vždy dokonale čisté a svěží. Tedy – vonělo.

Správná údržba pračky udělá zázraky

Ani nejdražší prací prostředky a nejluxusnější aviváže vás neuspokojí tak, jak kvalitně vyprané oblečení, které bude navíc i hygienicky čisté. Je pochopitelné, že některé druhy oblečení vyžadují speciální zacházení a praní při nízkých teplotách. Pokud se dá, spodní prádlo, ručníky, utěrky, ložní prádlo a ponožky perte vždy zvlášť a při vysoké teplotě. Předejdete tak rozmnožování bakterií a zbavíte se odolné špíny.

Nejvíce nečistot v bubnu zanechává právě černá barva z oblečení, která se usazuje jak přímo v pračce, tak i v hadici. Tím, že tmavé oblečení pereme obvykle pouze na třicítku, mastnota a barvivo se nedokáže pořádně vyplavit. Časem způsobuje nepříjemný zápach.

Řešením je pravidelná údržba pračky.

Pomůže obyčejný ocet

Času od času zapněte svou pračku na maximální teplotu a přidejte do zásobníku pro prací prostředek i přímo do bubnu dva litry octa a starý ručník, který během cyklu vše pořádně zevnitř přeleští. Hadice, která odvádí špinavou vodu, bývá také zádrhel. Pokud cítíte zápach – může se linout i odtud. Pomůže vám běžný dezinfekční přípravek na plíseň nebo toalety.

Takto bude vaše prádlo celé týdny vonět čistotou a vy budete zářit hrdostí a spokojeností.