Jak chránit sebe i svůj dům kvalitními vchodovými dveřmi?

Každý člověk má ve své přirozenosti zakódován pud sebezáchovy a s ním související potřebu chránit svůj život, své zdraví i svou rodinu. Samozřejmě, chráníme i svůj majetek, na který jsme si mnohdy těžko vydělali, našetřili, abychom se mohli těšit například z nové kuchyňské linky, vysněné sedačky, stylové obývací stěny či vkusně zařízené ložnice.Proto se o svou domácnost staráme, chráníme svůj příbytek před nepovolanými “návštěvníky” či nežádoucími živly. Součástí této ochrany by měly být i bezpečnostní vchodové dveře, které pocit bezpečí ještě více umocní.

Vstupní brána do našeho domu či bytu

Vchodové dveře jsou tou čarou, která odděluje vnější svět od našeho soukromí. Proto bychom si na jejich výběru a kvalitě měli dát záležet a důkladně si promyslet, do kterých vchodových dveří se rozhodneme investovat, protože půjde o dlouhodobější investici. Co bychom si měli uvědomit hned na začátku je, že na vstupních dveřích se rozhodně nevyplatí šetřit. Zabezpečení domu by mělo být pro nás prioritou.

S tím úzce souvisí i další faktory, které je třeba vzít před koupí dveří v úvahu. Vchodové dveře do domu by měly mít dlouhou životnost, být odolné vůči požáru, zajistit maximální bezpečnost a také odolat hluku vnějšího prostředí. V neposlední řadě svou roli hraje i celkový vzhleddesign dveří.

Co se týče samotného materiálu dveří, velmi populární a kvalitní jsou hliníkové vchodové dveře, které jsou odolné vůči povětrnostním vlivům, mají výborné tepelněizolační vlastnosti a vysokou úroveň odolnosti vůči vloupání. S poslední vlastností velmi úzce souvisí i úroveň zabezpečení, která je také velmi důležitým faktorem, protože ne každé vchodové dveře, které na trhu existují, splňují kritérium bezpečnosti.

Bezpečnostní dveře s certifikátem, jejich vzhled, design

Už výše jsme zmínili, že ne každé vchodové dveře splňují kritérium “bezpečnostní”. Je třeba se při výběru zaměřit na dva klíčové faktory: zda mají certifikát o tom, že splňují evropské normy a druhým faktorem, který nás přesvědčí o úrovni bezpečnosti dveří, je jejich cena. Rozhodně bychom se neměli nechat zlákat až podezřele nízkou cenou. V tomto případě totiž platí, že kvalitní bezpečnostní vchodové dveře nemohou být podezřele levné.Bezpečnostní dveře disponují několika prvky, které zabraňují vloupání, jako jsou ocelové vnitřní výztuže s rámemjistící bodybezpečnostní kování a samozřejmě vložka. Všechny tyto náležitosti si je třeba předem ověřit, abychom, jak se říká, nekupovali “zajíce v pytli”.

Dveře do bytu nebo domu?

Na co bychom neměli zapomenout, je i fakt, zda kupujeme bezpečnostní dveře do domu nebo bytuVchodové dveře do domu jsou vyrobeny tak, aby odolaly nejen zlodějům, ale i povětrnostním vlivům, požáru a hluku z ulice. Svými tepelněizolačními parametry zabraňují pronikání chladu nebo přílišného tepla do interiéru.

V dnešní době je již samozřejmostí, že si můžeme dát vyrobit vchodové dveře na míru, abychom měli jistotu, že perfektně “sednou” k našemu domu či bytu. A také jejich vzhled je důležitým prvkem, protože jsou to právě vchodové dveře, které lidé vidí jako první, když přicházejí k nám na návštěvu.

Současný trh nabízí různé barevné kombinace, varianty vchodových dveří, které si můžeme z jedné strany přizpůsobit interiéru a z druhé strany sladit s exteriérem nebo také s barvou domu.

Dokonce lze zvýšit bezpečnost vchodových dveří různými technologiemi, jako jsou uzamykací systémy na kartu, otisk prstů nebo PIN kód. Takové vybavení může potěšit všechny milovníky technologií, kteří tak mohou kontrolovat svou domácnost na dálku přes mobilní aplikaci.