Jak léčit jizvy po akné přírodní cestou?

Akné netrápí jen dívky a ženy, své si užijí i chlapci v pubertálním věku. Někteří lidé se s tímto kožním problémem trápí většinu svého života a ne a ne se ho zbavit. Je to nepříjemné onemocnění, které by se mělo včas podchytit a začít léčit. Jinak nám zůstanou pouze nepěkné vzpomínky v podobě jizev.

Na obličeji, ale i na duši

Šťastní to lidé, kteří s akné nemuseli nikdy bojovat. Pak jsou i tací, se kterými si nepříjemně zahrává i v dospělém věku. Určitě to není normální. Pokud máte problémy s vyrážkou a už dávno jste nad hranicí šestnácti let, “chyba” bude kdesi uvnitř. Neváhejte a poraďte se s odborníkem, který přesně stanoví léčbu a vaše tělo dostane do rovnováhy. Ne nadarmo se říká, že s akné “jde ven zloba”.

Kromě neestetických červených flíčků a hlubokých jizviček, které zůstávají po akné, ty největší jizvy jsou i tak na duši. Všichni se přece chceme líbit. Sobě, okolí, svému partnerovi a s “krátery” na tváři se naše sebevědomí určitě nebude ubírat správným směrem. Máme tendenci hodnotit se a jsme na sebe příliš přísní. Jen proto, že z každé strany k nám přicházejí informace o dokonalosti a o příkladné kráse. Bojujeme s akné, ale dokud bojujeme, tak vždy budeme jen bojovat. Vyrážku je třeba léčit, ale i přijmout, je třeba přijmout sami sebe. Začněme se mít rádi. Jednoduše se milujme takoví, jací jsme.

Léčba z vaší kuchyně

Někdo léčí jizvy na tváři medicínským zákrokem nebo broušením a někdo vsadil na léky z přírody. Pokud i vy důvěřujete její mocné síle, tak vyzkoušejte například masku ze sody. Smíchejte ji s vodou, aby se vytvořila kašička a naneste na obličej. Za půl hodiny masku smyjte a ošetřete hydratačním krémem. Červené flíčky budou po opakovaných aplikacích blednout a kůže si začne postupně vytvářet více kolagenu, který by měl postupně zaplňovat jizvičky.

Pomoci by vám měla i nakrájená okurka na kroužky, která mimo jiné doplní pleti i potřebné vitamíny. Výborná je i maska ​​z medu a ženy také doporučují výtažky z aloe vera. I čistý a kvalitní kokosový olej má regenerační účinky na pleť, avšak u něj je třeba si dávat pozor, protože tím, že je mastný, může ucpávat póry a vytvářet tak další nechtěné vyrážky.