Celulitida – jak ji potlačit a podpořit si sebevědomí?

Celulitida se týká všech žen, a pokud vám genetika nadělila více, než byste chtěli, patří k těm věcem, které musíte prostě přijmout. Co způsobuje tyto jamky podobné pomerančové kůře? Když tukové buňky tlačí proti pokožce, vazivová tkáň, která spojuje kůži se svaly, je taženo směrem dolů. Tím se vytvoří příznačná hrbolatá kůže. A přestože se celulitidy nedá zbavit úplně, poradíme vám několik jednoduchých věcí, které můžete udělat pro zmírnění jejího výskytu.
Roztaví tuk pomocí kardia

Celulitida je typ tuku a osvědčený způsob, jak se tuku zbavit, je spálit ho. Intenzivní kardio cvičení jako běh, cyklistika, turistika, nebo tréninky kardia jsou vaší největší zbraní. Nezapomínejte však, že snížit celkové procento tělesného tuku může trvat i několik měsíců, až potom spatříte rozdíl i na pokožce.

Zpevněte se

Když už zmenšíte objem tělesného tuku, posilujte a zpevněte svaly tím, že se zaměříte na své problémová místa. Zadní část stehen a hýždě, nohy a břicho, všechny rizikové partie budou vypadat hladší. Celulitida a kombinace kardia s posilováním prostě nejdou dohromady.

Správně jezte

Samozřejmě, správné stravování jde ruku v ruce s udržováním správné hmotnosti. Čím méně tuku na vašem těle bude, tím méně se bude objevovat celulitida. Zajistěte si stravu bohatou na ovoce a zeleninu, libové proteiny, zdravé tuky a celozrnné výrobky.
Zůstaňte hydratovaná

Zredukovat výskyt jamkové kůže je stejně jednoduché jako vypít sklenici vody. Zůstat hydratovaná zlepšuje texturu pokožky, protože to vašemu tělu pomáhá uvolňovat přebytečnou tekutinu, kterou by jinak zadržovali.

Řádně se vyspěte

Pokud si každou noc dostatečně odpočinete, je to dobré pro vaše srdce. Kvalitní spánek je prevencí chorob, snižuje riziko vysokého krevního tlaku a pomáhá při hubnutí. Ale to není všechno. Pravidelný kvalitní spánek pomáhá i při celulitidě. Snažte se spát alespoň sedm až osm hodin vkusu.

Přijměte ji!

Je pravda, že se můžete o sebe starat, správně se stravovat, cvičit, dopřát si dostatek odpočinku. Celulitida však nikdy zcela nevymizí. Takže můžete udělat ještě jednu věc – přijměte ji jako fakt! Neztrácejte čas sebepozorováním, tajnými sny a přáními, jak by mohly vaše stehna a zadek vypadat. Prostě skočte do plavek a vychutnejte si krásný den! Uvědomte si, že až 80% žen má celulitidu (kvůli genem a samotnému faktu, že jde o ženu). Pokud jste tedy z plavek nervózní, prostě zavřete oči, nadechněte se a naberte sebevědomí!