Antioxidanty v acai berry a volné radikály

Antioxidanty v acai berry byly žhavým tématem, odkdy popularita tohoto ovoce před několika lety prudce stoupla. Mnozí odborníci na potraviny prohlásili acai berry za ovoce s nejvyšším obsahem v přírodě. Chcete-li pochopit, co jsou antioxidanty, musíte nejprve vědět o volných radikálech.

Volné radikály?

Volné radikály jsou sloučeniny, které se pohybují po Vašem těle a kradou elektrony z jiných sloučenin. Když to udělají, způsobí to oxidační poškození. Toto poškození může přispět k celé řadě zdravotních problémů – mezi jinými onemocnění srdce, rakovině a cukrovce.

Když volný radikál ukradne elektron z jiné molekuly, ta ztratí elektron a sama se stane volným radikálům co vytváří efekt sněhové gule.Vaše tělo obvykle dokáže zpracovat poškození způsobené volnými radikály. Pokud však nemáte ve Vašem systému dostatečné množství antioxidantů, může dojít k poškození buněk.

Takže co jsou antioxidanty?

Antioxidanty jsou živiny, které jsou absorbovány do těla z potravin, které jíte. Jsou to účinné složky nezbytné pro zmírnění účinku volných radikálů v těle. Jednoduše řečeno, potřebujete antioxidanty. Vaše tělo samo nepřinese dostatek antioxidantů na neutralizaci každého volného radikálu.

Antioxidanty v acai, tak každém jiném zdroji antioxidantů, působí jako jakési smírčí ve Vašem těle. Antioxidant dá volnému radikálu svůj elektron, což eliminuje potřebu volných radikálů ukrást elektron z jiných sloučenin, ale antioxidanty se pak sami volnými radikály nestanou. V podstatě, antioxidanty řeknou: “Hej volný radikál, mám extra elektron … na, vezmi si ho a přestaň krást elektrony mým přátelům.”

Acai Berry je silný antioxidační bojovník!

Antioxidanty jsou v acai berry přítomné na vysoké úrovni. Studie ukázaly, že acai má 10 krát více antioxidantů než hrozny a dvakrát více než čučoriedky.Acai berry je také bohaté na antioxidanty známé jako antokyaníny.Má také obsahovat proantosyanidy a také malé množství resveratrolu.

Antioxidanty z acai berry mohou být konzumovány prostřednictvím mnoha různých doplňků. Vždy se ujistěte, že výrobek obsahuje 100% acai.

Užívání výrobků, které neobsahují 100% acai snižuje množství antioxidantů, které tělu dodáte.