11 překvapivých důvodů proč přibíráte na váze

Péče o tělo, udržování se v kondici a zdravé stravování jsou hlavní priority pro dlouhý a zdravý život. A ať už jste v procesu hubnutí, udržování aktuální tělesné hmotnosti, nebo se jen snažíte zůstat zdravý a fit, cílem je nepřibrat na váze.

Jednoho dne se postavíme na váhu a uvidíme, že naše váha se zvýšila. To nedává smysl. Zdá se nám, že jsme správně jedli, pravidelně cvičili a snažili se zůstat fit. Ale někdy existují důvody k tělesné hmotnosti, které zůstanou nepovšimnuty. Přečtěte si o šokujících a překvapujících důvodech, proč lidé přibírají na váze.
Kladení příliš velkého důrazu na cvičení

Není pochyb o tom, že hlavním aspektem k hubnutí a štíhlé postavě je správné cvičení. Ale právě rovnováha mezi cvičením a příjmem kalorií je nejzdravější způsob, jak zabránit tloustnutí. “Nicméně, vytvořit kalorický deficit potřebný k tomu, abychom spatřili konzistentní hubnutí, musíme řešit vstupní stranu rovnice,” vysvětluje odborník. “Například, pokud je Vaším cílem vytvořit kalorický deficit 3500 kalorií prostřednictvím samotného cvičení v průběhu jednoho týdne, měli byste kráčet nebo běhat 8 kilometrů každý den v týdnu. Stejný deficit by se dal vytvořit snížením příjmu kalorií z 2000 kalorií denně až 1500. Ani jedna změna není snadná, ale je více efektivnější vytvořit deficit snížením kalorického příjmu. “

Nedostatek spánku

Vaše tělo nemůže fungovat správně bez pořádného spánku. “Když se nám nepodaří získat minimálně 7-8 hodin spánku, které naše tělo potřebuje, vylučuje se hormon, který nás dělá hladovými po celý den, když jsme ve skutečnosti jen unavený,” říká odborník na zdravou výživu. Studie také ukázaly, že nedostatek spánku může způsobit špatný metabolismus. Také poškozuje mozkovou aktivitu ve frontálním laloku, který řídí chování a volby (jako je výběr jídla).
Tekuté kalorie

Často zapomínáme na to, že i tekutiny mají kalorie. Kalorie z džusů a nealkoholických nápojů mohou velmi rychle přibývat, a často si tak přibývání kalorií ani neuvědomíme. Tekuté kalorie nemají faktor sytosti. “Sytost znamená to, jak dlouho zůstaneme spokojeni, když jsme něco snědli. Pokud jste snědli 500 kalorií zdravého jídla, budete plný a pravděpodobně delší dobu nesníte nic, ale po vypití stejného množství kalorií v pomerančové šťávě, kole nebo kořenovém pivu, možná budete hladový o pár minut. “

Příliš mnoho zdravého jídla

Příliš mnoho dobrých věcí, může být příliš mnoho. Studie ukázaly, že když si lidé myslí, že se zdravě stravují, mají tendenci jíst mnohem více. Odborník na stravování vysvětluje jednu studii, kterou nazval “zdravá svatozář.” Studie zjistila, že ti, kteří si mysleli, že jedli nízkotučné granolované tyčinky, snědli o 49% více než ti, kteří si mysleli, že jsou obyčejné. “Když lidé dostali potraviny označené” bio “, odhadovaly že počet kalorií bude o 15 – 20% nižší, než u potravin, což nejsou bio. Když si lidé dají hamburger nebo sendvič ze Subway-u, ti, co si dali sendvič, předpokládají, že snědli méně kalorií. Ale pak se odmění tím, že si dají větší porci sýra, majonézy a sušenek “.

Posilování

Mnoho lidí si neuvědomuje, že příbytek na váze není jen tuk. Posilování může zvýšit svalovou hmotu, čímž se zvyšuje i váha. Pokud naberete svaly rychleji, než ztratíte tuk, Vaše tělesná hmotnost se zvyšuje.

Málo jídla

Vynechávání jídel může udržet počet kalorií dolů, ale Vaše tělo nebude reagovat šťastně. Odborník na stravu vysvětluje, že všechna těla reagují různě, “Když omezíme kalorie, někteří lidé zhubnou, jak by měli, au ostatních nepřijde ke žádným změnám, nebo dokonce přiberou na váze. Pokud jíte méně než 1600 kalorií za den a nehubnete, měly by jste zvážit, zda jíte dost, aby Vaše tělo podporovalo metabolismus. “

Etikety na potravinách

Nevěřte nízkotučným etiketám a etiketám bez tuku. Mnoho lidí si termín “bez tuku” berou jako pozvání na přejídání. “Naopak, obvykle, když se tuk úplně odstraní z podobných výrobků jako sušenky, tuk je nahrazen vysokým množstvím cukru aby zlepšil příchuť. Jako výsledek, inzulínové hladiny v těle stoupají, což však vede k nárůstu tělesné hmotnosti. V slaných potravinářských výrobcích, pokud je výrobek označovaný “bez tuku”, obvykle je přidané hodně soli. “
Ospravedlňující požitkářství

Je přirozené, že se chcete odměnit za tvrdou práci v tělocvičně. Ale překvapivě, většina lidí vidí odměnu jako požitkářské jídlo. Lidé často řeknou něco v duchu, ‘ráno jsem cvičil dva krát, tak si zasloužím kousek koláča’. “Toto není jediný případ,” odborník pokračuje, “vzpomínáte si na staré dobré rčení” jste to, co jíte? “Inu, je to pravda. Cvičením (i příliš mnoho) nelze vymazat špatné stravovací návyky.”

Přetrénování

Mnoho cvičení je také častým důvodem, že lidé mají tendenci k přibírání na váze. Dlouhé cvičení si může vybrat daň na Vašich emocích a duševní pohodě, která je k hubnutí velmi důležitá. Dokončení delšího cvičení bude klást na Vás zbytečný tlak, což bude mít za následek stres.

Stres

Stres se často spojuje s dočasnou ztrátou chuti k jídlu, ale chronický stres může být ve skutečnosti svázán se zvýšením chuti k jídlu a přírůstku tělesné hmotnosti. Studie zjistily, že činnost, která často zmírňuje stres, se stává jídlo, a protože s depresí Váš neuro-endokrinní systém nefunguje správně, vysílá hormonální signál, který Vám dává pocit hladu.

Dehydratace

Dehydratace může vážně ovlivnit mechanismus Vašeho těla. Ovlivňuje způsob, jakým Vaše tělo spaluje tuk a může podpořit nadměrnou spotřebu kalorií. Rovněž může dehydratace zpomalit Váš metabolismus, způsobit únavu, poruchy trávení a energie potřebné pro Vaše tělo k udržení nebo úbytku váhy.