Proč si nechat postavit rodinný dům na klíč a jak ho výhodně financovat?

Investice na pořízení nového rodinného domu je zásadním životním krokem, u kterého je třeba zvážit množství rozličných aspektů. Mimo jiné to, jaký typ domu zvolíte, kdo vám ho postaví a za jakých podmínek. V neposlední řadě je pak nutné zvážit i způsob financování. Proč si nechat postavit rodinný dům na klíč a jak ho výhodně financovat?

Nízkoenergetické domy na klíč jsou nejžádanější

V současné době se asi nejvíce vyplatí nízkoenergetické domy na klíč. Nízkoenergetický typ rodinného domu je výhodný v tom, že se při výstavbě používají moderní a hlavně vysoce kvalitní materiály. Zajišťují, že vás v budoucnu nečekají žádné nákladné výdaje za bydlení, zejména při spotřebě energií.

Realizace domu na klíč je nejjednodušší

Pokud jde o způsob výstavby, platí, že je nejvýhodnější zvolit domy na klíč. To znamená, že si z katalogu objednáte určitý typ domu a daná firma vám ho následně postaví od základu až po nejmenší detaily, včetně zařízení interiérů, instalace topení apod.

Hypotéka vás vyjde levněji než nájem

Financování je možné provádět několika způsoby. Ti z vás, kteří nemají miliony na účtu, pravděpodobně zvolí hypotéku. Zde je dobré vybrat si takové řešení, kdy vás splátka hypotečního úvěru nebude příliš zatěžovat.

Certifikované zděné domy a dřevostavby na klíč

Měli byste si najít nějakou certifikovanou společnost, která vyniká ve všech výše uvedených ohledech a staví zděné domy a dřevostavby na klíč.

Zajímavým řešením je i stavba švýcarských zděných domů a kanadských dřevostaveb na klíč. Využívat by se přitom měly nejkvalitnější technologie a materiály, firma by měla být i držitelem prestižních certifikátů.

Pokud si zvolíte na výstavbu zděného rodinného domu či dřevostavby na klíč certifikovanou firmu, tak máte i vyšší možnost získat výhodný hypoteční úvěr. Firma by totiž měla spolupracovat se zkušenými bankéři. Hypotéku vám nastaví tak, že její pravidelné měsíční splátky budou srovnatelné s běžným nájmem v České republice.

Záruka na dům na klíč

Na rodinné domy na klíč firmy poskytují i zajímavé záruky, například u střešních systémů, u konstrukčních a nosných systémů i 10 let a více.

Při sjednání smlouvy navíc máte často možnost získat slevu na luxusní podlahu, podlahové topení v koupelně a luxusní koupelnu.