Jak ušetřit díky hromadnému nakupování?

Se slevovými weby jakoby se v poslední době roztrhl pytel. Co je to za stránky? Je možné jim opravdu věřit? Jak to vlastně funguje? Myslíme, že není na škodu si tyto otázky zodpovědět a udělat si v tomto novodobém fenoménu jasno. Jak ušetřit díky hromadnému nakupování?

Co je třeba, pokud chcete ušetřit díky hromadnému nakupování:

  • účet v bance
  • internetové bankovnictví
  • přístup k internetu

Slevové stránky

Jednotlivé servery jsou si strukturálně velmi podobné. Slevové portály většinou vyžadují registraci, případně je provedena automaticky při nákupu po vyplnění objednávky. Zaregistrováním si vytvoříte profil, ve kterém můžete sledovat svůj nákup.

Na vybrané stránce si přes příslušné pole můžete navolit, z jakého města či kraje chcete momentálně nabízené slevové výhody zobrazit. Po volbě oblasti se vám zobrazí výhodné cenové nabídky, které jsou aktuální v zadané části České republiky. U každé výhody je uvedena původní cena produktu či služby, takže vidítekolik je možné nákupem přes slevovou stránku ušetřit. Zobrazený je rovněž čas, do kterého je ještě sleva na vybranou službu / produkt platná, i kolik lidí si už danou výhodu zakoupilo.

Výrazné slevy

Pokud jsou nabídky slev lákavé a nějakou si vyberete, po kliknutí na ni se vám zobrazí bližší informace o zvolené výhodě, případně podmínky pro zakoupení, doba platnosti slevy atd.

Následuje potvrzení koupě. V tomto kroku je nutné vyplnit objednávku se všemi náležitostmi. Po správném zadání všech potřebných údajů budete informováni o platebních podmínkách, termínu splatnosti a dalších podstatných údajích o nákupu. Informace dostanete zprávou přímo na váš profil na stránce, ze kterého slevu nakupujete nebo na e-mail, který jste uvedli v objednávce. Při vyplňování objednávky u některých serverů rovněž probíhá automatická registrace na daný slevový web a tvorba profilu. Doporučujeme však, pro minimalizaci možných komplikací, registraci provést ještě před zahájením nákupu.

Kdy se sleva při hromadném nakupování aktivuje?

Po zaplacení (většinou bankovním převodem) se sleva aktivuje. Poukaz, který vás opravňuje k využití zvolené služby nebo produktu, bude automaticky zaslán na váš e-mail, nebo se přepíše přímo ve vašem profilu na stránce, u které jste si zakoupili výhodu.

Aby bylo možné slevu čerpat, je třeba si poukaz vytisknout a prokázat se jím při samotném provádění výhody.

Tipy

Jako u všech on-line nákupů je třeba si řádně prostudovat obchodní a nákupní podmínky, u slevových portálů většinou jde o odkaz “Jak na to” či “Jak to funguje”. Tyto informace má každý prodejní web veřejně přístupné (není tedy nutná registrace). Tímto se minimalizují případné komplikace a nedorozumění.

Varování

Pozor na podvodníky! Vždy si ověřte, zda nový nebo neznámý web na hromadné nakupování je seriózní.