Jak se zbavit kuřího oka přírodní cestou?

Kuří oko na noze nejčastěji vzniká kvůli nevhodně zvolené obuvi (zejména boty na podpatku s úzkou špičkou, apod.). Tvoří se obvykle na kloubech a kostech jako důsledek tlaku na ztvrdlé a zrohovatělé kůži nohou. Kuří oko se projevuje jako bolestivý kožní výstupek, který může dosahovat velikosti až 1 centimetr. Chcete-li se kuřího oka zbavit jednoduchou a přírodní cestou, máme pro Vás několik tipů, jak to zvládnout.
Co je potřeba k odstranění kuřího oka přírodní cestou a jaké použít ingredience?

  • Ricinový olej

Kuří oko pravidelně po dobu několika dní potírejte ricinovým olejem, zanedlouho změkne a zmizí.

  • Ananasová slupka

Kousek ananasové slupky přiložte dužinou na kuří oko, převažte místo obvazem a nechte ananas působit přes noc. Ráno pak nohy vykoupejte v horké vodě, kuří oko vám půjde snadno odstranit.

  • Cibulovo-octový obklad

Kolečko cibule namočte na několik hodin do klasického lihového octa. Cibuli pak přilepte na kuří oko a nechte působit přes noc. Postup je třeba několikrát zopakovat.

  • Jedlá soda

Nohy koupeme v 2 litrech teplé vody, ve kterém jsme rozpustili lžičku jedlé sody. Na noc následně přilepíme na kuří oko plátek cibule.

  • Citron

Plátek citronu přiložíme na kuří oko a necháme ho několik hodin působit.

  • Černý nebo zelený čaj

Můžete využít i použitý pytlík černého či zeleného čaje, který přiložte na několik hodin na postižené místo. Proceduru opakujte zhruba po dobu jednoho týdne.

  • Bylinky 

Nohu postiženou kuřím okem můžete také pravidelně koupat v nálevu nebo odvaru z následujících druhů bylinek: řebříček obecný, šalvěj lékařská, heřmánek pravý, měsíček lékařský, meduňka lékařská, levandule lékařská nebo jejich kombinace. Použijte hrst sušených bylinek na 3 litry vody. Koupel nohou by měla trvat asi 20 minut.
Jaké krémy použít

Nohy po výše uvedených procedurách promažte bylinkovou mastí či krémem – vhodná je např. měsíčková, konopná, aloe vera, arniková, levandulová, apod. Mast můžete před použitím smíchat s kapkou éterického oleje tea tree, který působí dezinfekčně a hojivě, éterický olej z libavky potom kuří oko změkčí, navíc má antiseptické a protizánětlivé účinky.

Tipy

Kuřímu oku lze předcházet pravidelnou pedikúrou zahrnující odstranění zrohovatělé a ztvrdlé kůže na patách a chodidlech (např. pomocí pemzy) a hydratací ve formě vyživujícího krému.

Dávat pozor by si měly hlavně ženy, které často sahají po botách s vysokými podpatky. Také byste měli dostatečně zvážit výběr obuvi u dětí. Obuv by měla být z prodyšného materiálu a vložky v botách by neměly příliš tlačit na chodidlo, musí být  měkké a poddajné.

Varování

Tento článek a jeho jednotlivé body mají pouze informativní charakter. Neručíme a nejsme zodpovědní za škody vzniklé užitím informací (částečných nebo úplných), které jsou uvedeny v článku.

Zároveň neručíme a nejsme zodpovědní za škody vzniklé použitím informací (úplné nebo částečné) obsažených v článku třetí osobou.